США реструктуризують у Японії своє військове командування

Головна Сторінка » США реструктуризують у Японії своє військове командування

Наступного місяця президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден і прем’єр Японії Фуміо Кісіда презентують новий план реструктуризації військового командування на тлі спільного занепокоєння з приводу Китаю.

Нова домовленість зміцнить оперативне планування та спільні військові навчання США та Японії, повідомляє Reuters із посиланням на джерела газети Financial Times.

“Про це мають оголосити у Білому домі 10 квітня під час офіційного візиту японського прем’єра до США”, – сказано в повідомленні.

Японія є близьким союзником та ключовим компонентом стратегії США щодо Китаю, Північної Кореї та інших питань безпеки в Азії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У найближчі три роки Китай планує вторгнутися до Тайваню – адмірал США

“Нещодавно Токіо назвав військову міць Китаю, що швидко зростає, серйозною проблемою для Японії та міжнародного співтовариства”, – зазначає видання.

Рік тому Японія пообіцяла подвоїти витрати на оборону до 2% свого валового внутрішнього продукту та закупити ракети, здатні вражати кораблі або наземні цілі на відстані 1 тис. км.

Японія прагне використати свою традиційну дружбу з Іраном, щоб допомогти припинити російську війну проти України.

Зокрема, міністр закордонних справ Японії Йошімаса Хаяші під час зустрічі зі своїм іранським колегою Хоссейном Амір-Абдуллахіаном у Токіо закликав не надавати РФ зброю.

Візит іранського міністра в Токіо відбувся на тлі заяв України та її західних партнерів про те, що Іран надає Росії масштабну військову допомогу безпілотниками та боєприпасами.