Заборона переказу коштів готівкою: Нацбанк зробив роз’яснення

Заборона переказу коштів готівкою: Нацбанк зробив роз’яснення

У соціальних мережах циркулює хибна інформація про те, що громадянам буде заборонено здійснювати перекази або сплачувати готівкою послуги чи товари, надані фізичними особами-підприємцями та іншими юридичними особами.

Інформація не відповідає дійсності, бо лише запропоновані заходи для збільшення прозорості готівкових транзакцій, повідомляє Національний банк.

Було уточнено, що готівкові кошти, переказані громадянами на користь фізичних осіб-підприємців або юридичних осіб, мають бути обов’язково зачислені на їх рахунки (за номером IBAN) у безготівковій формі, як заявив Нацбанк.

Це означає, що для громадян нічого не змінюється: вони можуть продовжувати обирати найзручніший для себе спосіб переказу та оплати за послуги або товари, надані фізичними особами-підприємцями та іншими юридичними особами, як готівковим, так і безготівковим способом, пояснив Національний банк.

Раніше Нацбанк анонсував плани виключити можливість отримання готівки суб’єктами господарської діяльності за розрахунками з фізичними особами, проведеними без відкриття рахунку.

Минулого місяця, заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова зазначила, що регулятор розробляє проект рішення про введення обмежень на карткові перекази та встановлення максимальних лімітів на переказ готівки через термінали самообслуговування. Після цього планується обговорення цього питання з відповідним комітетом Верховної Ради.

Додатково, член Ради Нацбанку Василь Фурман повідомив, що на даний момент НБУ не приймав рішення про обмеження переказів коштів з однієї картки на іншу між фізичними особами. Це питання розглядається в рамках комплексних заходів з боротьби проти тіньової економіки, як він сказав.