“США та союзники повинні діяти зі швидкістю війни” – Вільям Галстон

Головна Сторінка » “США та союзники повинні діяти зі швидкістю війни” – Вільям Галстон

Думки в виданні The Wall Street Journal оглядача Вільяма Галстона

Несподівана поява президента Джо Байдена в Києві з президентом Володимиром Зеленським була майстерною дипломатичною сценою, яка позмагається в візитом Рональда Рейгана до Берлінської стіни. Його слова були хвилюючі, але вони викликали більше запитань щодо західної стратегії протидії вторгненню Росії в Україну.

“Природною частиною коментарів навколо першої річниці початку російсько-української війни були припущення, чи закінчиться вона до часу другої чи навіть третьої річниці”, – каже відомий військовий експерт Лоуренс Фрідман. Це багато в чому залежить від вибору, який США та союзники зроблять чи не зроблять зараз.

Володимир Путін покладається на те, що час на його боці. Для західного альянсу було б ризиковано базувати свою стратегію на припущенні, що це не так.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Західні літаки на озброєнні України зможуть вражати цілі в РФ” – Джеффрі Фішер

Хоча Путіну не байдуже до громадської думки, він не обмежується нею настільки, наскільки лідери демократій. Він переводить свою економіку на воєнні рейки, що збільшить виробництво артилерії та боєприпасів, необхідних для військових дій. Після провального старту йому вдалося майже подвоїти кількість російських військ в Україні, що достатньо для атак на українські позиції. Це принесло додаткові вигоди для Росії ціною великих втрат.

Виступ Путіна 21 лютого перед Федеральними зборами РФ, здавалося, призначався, щоб підготувати росіян до тривалої війни, яку, як він стверджує, вони можуть виграти. Він зазначив, що спроби Заходу зашкодити російській економіці провалилися, курс рубля стабілізувався, зростання відновиться, і не буде потреби вибирати між гарматами та маслом. Росія продовжить війну, поки не досягне своїх цілей, незалежно від того, скільки часу це займе.

Українцям треба якнайшвидше поставити більше та кращої зброї, щоб вони могли досягти перемоги в цьому році

Повідомлення українців на Мюнхенській конференції безпеки в лютому було зовсім іншим. Вони не були впевнені, що час на їхньому боці, й вони не хочуть тривалої війни. У звіті з Мюнхена, колишній посол США в Росії Майкл Макфол підсумовує їхні погляди: “Вони хочуть, щоб війна закінчилася якнайшвидше. Чим довше вона триває, тим більше українців гине. Вони переживають, що, врешті-решт, у них забракне солдатів, щоб вести тривалу війну проти більш густонаселеної Росії”. Вони хочуть якомога швидше отримати найкращу зброю, щоб досягти перемоги в цьому році. Зеленський підсумував це у своєму зверненні до конференції: “Нам потрібно поспішати”.

Провідні експерти з оборони дійшли висновку, що Захід має рухатися зі швидкістю війни. США повинні прискорити постачання сучасних танків, які могли б пробитися через укріплену оборону РФ

Провідні експерти з оборони дійшли висновку, що Зеленський та дипломати-ветерани мають рацію. В останній статті два колишні посли США в Україні, Джон Гербст і Вільям Тейлор, а також колишній високий чиновник Держдепу Девід Крамер закликають Захід рухатися зі швидкістю війни. Вони стверджують, що США повинні співпрацювати з союзниками, щоб прискорити постачання сучасних важких танків, які могли б прорватися через укріплений захист Росії.

Автори також закликають Захід не обмежуватися зброєю, яку він уже пообіцяв поставити. Адміністрація Байдена має подолати свої вагання, щоб дати армійські тактичні ракетні системи ATACMS, сучасні літаки, включаючи F-16, якщо це необхідно. ATACMS можуть стріляти на відстань до 300 км, що позбавить РФ змоги створити логістичні центри за лінією фронту, куди українці не можуть зараз дістатися, а літаки проб’ють сухопутний міст з Росії до Криму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал в Міноборони і найгірший міністр: Артур Переверзєв про проблеми у відомстві

Хоча героїчна оборона України змусила Росію відмовитися від початкової мети обезголовити уряд Зеленського та встановити маріонетковий режим, Путін все ще прагне забрати чотири регіони України. Встановлення ефективного контролю над цими регіонами є метою його переглянутої військової кампанії. Зупинити ці спроби, а потім перейти в наступ, буде головним завданням України на другому році війни.

Неможливо дізнатися, яку частину окупованої території українці зможуть повернути. Але Захід має дати їм ту зброю, яку вони потребують, щоб заплановані на весну-літо контратаки досягли успіху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Головний удар з боку РФ буде найближчими тижнями” – Олег Жданов

Хоча ця війна може закінчитися мирними переговорами, зараз не час говорити про них. Україна не досягне дипломатією того, чого не зможе досягти на полі бою цього року.

Повернення Україною втрачених територій буде недостатньо, щоб покласти край війні, але заморожений конфлікт принесе користь лише РФ. У Путіна не має бути іншого вибору, як просити миру. Військові стратеги, з якими я консультувався, вважають, що найбільш перспективним варіантом досягнення цієї мети є загрозу контролю Кремля над Кримом. Якщо Україні вдасться зруйнувати сухопутний міст на півострів та знищити міст через Керченську протоку, Путіну, можливо, доведеться піти у відставку.

Переклад Gazeta.ua