У п’ятницю, 23 серпня, Сполучені Штати Америки оголосили нові санкції проти 400 фізичних і юридичних осіб, які пов’язані з російськими паливно-енергетичними і металургійними секторами, фінансовою сферою і постачанням товарів для військово-промислового комплексу РФ в обхід санкцій.
Про це повідомив сайт Міністерства фінансів США.
Йдеться про осіб, як у Росії, так і за її межами, зокрема в Азії, Європі і на Близькому Сході.
Під санкції потрапили такі компанії, як:
ТОВ “Екропромстрой”, дочірня компанія “Новатек”
ТОВ “Межрегионстрой”, що будує об’єкти для проекту “Восток Ойл” від “Роснефть”
ПАТ “Якутская топливно-энергетическая компания” (ЯТЕК).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський три години говорив із Моді. В Офісі президента назвали головну тему
Також санкції наклали і на найбільших експортерів вугілля з РФ:
“СДС Уголь”
“УК Мечел-Майнинг”
АТ “Стройсервис”
Дві дочірні компанії “Росатома”.
Під санкції потрапили і російські інститути військових розробок, виробники безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та електроніки.
У санкційний список увійшли також компанії, які обслуговують російський військово-промисловий комплекс, разом зі власниками.
Крім того, санкції наклали на посередників, які постачали мікроелектроніку до РФ, в обхід санкціям, з Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ), Гонконгу, Туреччини, Казахстану, Киргизстану і Китаю. А також на тих, хто брав участь у постачанні західних компонентів для винищувачів “Су” і тих, хто загалом забезпечував російський ВПК.
Нові санкції стосуються понад десятка транснаціональних мереж, які беруть участь у закупівлі озброєнь і техніки для РФ, сприяють ухиленню від санкцій.
Одна з таких мереж сприяла закупівлі Росією боєприпасів у Туреччині й координувалась громадянином Італії Джуліо Сфольєтті. Інша – через компанії у Туреччині, Франції і Гонконгу імпортувала компоненти для підсанкційного російського “Промтеху”.
Також під санкції США потрапив італійський виробник верстатів Fagima, який співпрацював з російським агентом із закупівель Дмитром Аліхановим, уже внесеним до американського чорного списку.
У Швейцарії і Ліхтенштейні США виявили мережі, які дозволяли російським олігархам приховувати свої інвестиції в іноземні підприємства через трастові фонди, а також закупляти для РФ напівпровідники.
У переліку – компанії в Об’єднаних Арабських Еміратах, що допомагали РФ торгувати російським золотом, ы низка китайських компаній, причетних до імпорту підсанкційних товарів до Росії.
Також США суворіше контролюватимуть експорт до РФ і Білорусі. Санкції передбачають обмеження доступу для російських і білоруських компаній до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним керуванням.
Під нові вимоги ліцензування експорту США додали 131 компанію з РФ, Китаю, Ірану, Туреччини, ОАЕ, Казахстану та інших країн, підозрюваних у порушенні санкцій.
У червні США запровадили санкції проти понад 300 фізичних і юридичних осіб у РФ та у країнах Азії, Близького Сходу, Європи, Африки і Карибського басейну.
Того ж місяця Європейський Союз запровадив 14-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти РФ, які передбачають санкції проти російського газу. Також у новому санкційному пакеті міститься розширення заборони на польоти над територією ЄС.