Під час переговорів в Абу-Дабі представники Вашингтону висловили готовність долучитися до моніторингу дотримання режиму припинення вогню.
“США підтверджують свою участь”, – розповів президент Володимир Зеленський, передає Gazeta.ua.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль хоче капітуляції України та відкидає компроміси
За його словами, це може бути втілено разі ухвалення рішення про закінчення війни.
Військові на переговорах обговорили технічний моніторинг припинення вогню.
Присутність іноземних військ на землі не узгодили, оскільки представники переговорних делегацій не мають відповідних повноважень.
Але у США підтвердили, що можуть гарантувати забезпечення моніторингу, і наразі розглядають його технічне втілення.
Європа також буде у процесі, додав президент. Він зауважив, що варіант присутності європейських підрозділів не обговорювали на зустрічі в Абу-Дабі.
Наступну зустріч переговорних груп України та Росії планують провести у Сполучених Штатах.
Україна погодилася на зустріч із російською делегацією у Маямі, штат Флорида, через тиждень. Про це розповів президент України Володимир Зеленський на зустрічі з журналістами, повідомляє Gazeta.ua.
Ініціатором перенесення місця проведення переговорів виступив Вашингтон.
“Говорив з нашою переговорною групою після усіх зустрічей. Деталі ми обговорили по телефону. України і Росії запропонували зустрітися в Сполучених Штатах Америки,. Напевно, в Маямі, через тиждень. Ми підтвердили свою участь”, – повідомив Зеленський