Кожен електронний прилад у будинку або офісі може піддаватися різним чинникам впливу. Один з них це перепад напруги, що може призвести до поломки окремих компонентів обладнання або всього пристрою. Щоб уникнути цього, рекомендують використовувати стабілізатори напруги, за допомогою яких пристрою вдасться пережити сплеск високовольтного струму або, навпаки, нормально працювати при недостатньому параметрі струму.
Якщо потрібно захистити лише одиницю устаткування, тобто комп’ютер чи котел, тоді можна придбати невеликі мережеві моделі. Якщо потрібно захистити одразу всю електроніку в будинку, квартирі чи офісі, тоді купують потужні стабілізатори напруги, що є магістральними. Вони підключаються до розподільного щитка та стабілізують усіх споживачів електрики холодильник, котел, телевізор, комп’ютер та навіть кожну лампочку.
Види стабілізаторів
Існує кілька варіантів стабілізаторів залежно від їх виконання та структури:
Релейні. Недорогі, відносно швидко реагують на зміни напруги, а також придатні до ремонту. Невибагливі пристрої та навіть в екстремальних умовах ідеально працюють;
Сервопривідні. Ще їх називають електромеханічні стабілізатори, що відрізняються високою точністю стабілізації, регулювання безступінчасте;
Електронні. Швидко спрацьовують, а відхилення від норми всього до 1%;
Інверторні. Швидко діють, низький рівень шуму, плавне регулювання та в цілому висока якість.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготуватися до вимкнення електроенергії сім побутових порад
Саме інверторні моделі показали себе найкраще. Для українських споживачів в умовах нестабільної подачі електроенергії це є головним порятунком електроніки та різних приладів.
Параметри вибору
Потужність визначальний чинник. Необхідно оцінити цей параметр у обладнання, що підключається, і додати 20%. Якщо стабілізатор купують на весь об’єкт, тоді підсумовується потужність всієї техніки і також додається як запас 20%. Дві чи три фази підбираються індивідуально. В основному всі вибирають 220 В, а 380 В необхідно для промислових об’єктів. Точність стабілізатора у діапазоні від 1 до 10%. Оптимальним варіантом за ціною та якістю буде показник 3-5%. Цього цілком достатньо для побутових приладів.
Де придбати стабілізатор
Багато стабілізаторів напруги можна знайти в інтернет-магазині “AmperOK”. Тут запропоновано велику кількість вітчизняної техніки з різними параметрами потужності. Також є поділ на квартирні, будинкові, промислові, а також окремо для котла та електронних приладів.
Нині через російські обстріли критичної інфраструктури України електроенергія може зникнути щохвилини. Та коли довгоочікуване світло повернулось в оселю, не поспішайте одразу користуватися всіма наявними у квартирі потужними електроприладами. Внаслідок перепаду напруги після відновлення електропостачання може вийти з ладу електротехніка.
Gazeta.ua зібрала попади, як вберегтися під час аварійних відключень електроенергії та зберегти майно.