Стало відомо, на скільки скоротилися поставки снарядів в Україну через війну в Ізраїлі

Головна Сторінка » Стало відомо, на скільки скоротилися поставки снарядів в Україну через війну в Ізраїлі

Поставки артилерійських снарядів Україні з початку військового конфлікту в Ізраїлі скоротилися на третину.

Саме вони становлять близько 60-70% від загальних поставок нашій країні. Про це пише ABC News з посиланням на заяву одного з українських чиновників.

Видання пише, що під час свого вчорашнього візиту до Києва міністр оборони США Ллойд Остін підкреслив, що здатність України “вступити в бій з ворогом”, буде багато в чому залежати в тому числі від продовження військової допомоги США, включаючи боєприпаси.

Однак поставки зброї знаходяться під додатковим тиском через війну на Близькому Сході, зазначає видання.

Зокрема, напередодні візиту Остіна український чиновник повідомив ABC News, що поставки США артилерійських снарядів стандарту НАТО в Україну скоротилися “більш ніж на 30%” з початку війни Ізраїлю проти ХАМАС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В США пояснили, чому не можуть допустити поразки України у війні

“Вони (офіційні особи США) говорили нам, що це не вплине на зобов’язання (США), але це вплинуло”, – сказав український чиновник.

Він також сказав, що поставки цих артилерійських снарядів становлять “близько 60-70% від загальних поставок Україні”.

Водночас високопоставлений представник Міністерства оборони США заявив, що скорочення боєприпасів “не має абсолютно ніякого відношення до того, що відбувається в Секторі Гази”.

Він пояснив, що президентські пакети повноважень щодо скорочення запасів “починають складатися за кілька тижнів до цього, тому немає ніякого зв’язку між тим, що відбувається в Секторі Гази, і тим, що відбувається в Україні”.

Глава Пентагону Ллойд Остін під час візиту в Київ оголосив про пакет допомоги Україні на $100 млн.

До нього увійдуть артилерійські боєприпаси та додаткові перехоплювачі для ППО.

За словами очільника Міноборони США, новий пакет вартістю $100 млн надається за програмою Presidential Drawdown Authority, яка передбачає виділення озброєнь із запасів американської армії.