Стало відомо, які мережі автозаправок за 2023 рік недоплатили податків з прибутків

Головна Сторінка » Стало відомо, які мережі автозаправок за 2023 рік недоплатили податків з прибутків

Аутсайдери з ТОП-10 найбільших мереж АЗС задекларували у 2023 році прибуток на літр проданого пального у понад десять разів менший за лідерів. Здебільшого прибуток українські автозаправні станції, за винятком лідерів, не показували. Про це написав на своїй сторінці у Facebook директор Консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн, передає УНІАН.

Згідно з наведеними експертом даними, аутсайдери з ТОП-10 найбільших мереж АЗС задекларували у 2023 році прибуток на літр проданого пального у понад десять разів менший за лідерів: якщо лідери показують до 4,54 грн/л, то БРСМ-нафта та VST – по 0,39 грн/л, МОТТО – 0,13 грн/л, Shell – 0,03 грн/л, AMIC – 0.

“Якщо подивитись на прибутковість українських автозаправних станцій у 2023 році, то здебільшого прибутку ви там не побачите. Хіба що у потужних окулярах. І це при тому, що минулий рік був дуже успішний у плані маржі – в середньому вона становила 8 грн/л. З результатів за 2023 рік випливає, що окупність станції БРСМ вартістю 1 мільйон доларів становить 40 років. Заправки стільки не живуть. А таких станцій у минулому році вони відкрили декілька. І це, знов зазначу, в дуже вдалий для ринку рік”, – наголосив Куюн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, коли подорожчає бензин в Україні

За його словами, найзапекліший конкурент БРСМ – мережа Avantage 7, яка тримає найнижчі ціни, заробляла на літрі у 6 разів більше.

“Як? Тут ми підходимо до розгадки нехитрих таємниць цього ринку. Такий неочікуваний результат, який суперечить публічній риториці Avantage про соціальну відповідальність, з’явився після спілкування з податковою. Якщо до цього мережа декларувала 35-70 мільйонів гривень прибутку на квартал, то у 4 кварталі показала біля 450 мільйонів гривень прибутку”, – зазначив Куюн.

Отже, стверджує експерт, прибуток є – просто більшість його не показує.

“Виведення з тіні податків лише на паливному ринку принесе казні мільярди гривень на рік, які сьогодні дуже необхідні. Бо виключно на податках утримується наше військо”, – підсумував Куюн.

Підвищення акцизу на пальне призведе до здорожчання транспортних послуг.

Це вдарить не тільки по аграріям, а й по всім українцям.Так президент Української аграрної конференції Леонід Козаченко прокоментував намір уряду підвищити акциз на бензин та дизель.