Ставлення жителів Росії до диктатора Володимира Путіна погіршилось після того, яка ЗСУ почали операцію у Курській області.
Спеціалісти проаналізували коментарі росіян у соцмережах та інших платформах і дійшли висновку, що операція ЗСУ у Курській області стала провалом для російської влади. Про це пише видання The New York Times, посилаючись на дослідження компанії FilterLabs AI.
Згідно з аналізом, позитивне ставлення до диктатора Путіна стало знижуватись ще торік, колі лідер “вагнерівців” Євген Пригожин влаштував військовий заколот. Але після початку операції ЗСУ у Курській області, зміна настроїв різко погіршилась для російської влади.
“Реакція Путіна на вторгнення була розцінена у найкращому разі як неадекватна, а в гіршому – як образлива”, – заявив генеральний директор FilterLabs Джонатан Тойбнер.
Позитивне ставлення до Путіна зберігається у Москві, де влада жорстко контролює ЗМІ та суспільні дискусії. Але навіть у столиці РФ думка про Путіна погіршилась, хоч і не так різко, як в інших регіонах. Особливо високо розчарування зростає у російських регіонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Моді розповів Зеленському, що сказав в очі Путіну
Видання пише, що наразі рано оцінювати, чи завдасть операція ЗСУ у Курській області довготривалого удару по рейтингу Путіна, оскільки його авторитет стрімко зріс після того, як заколот Пригожина припинився.
Разом з тим Кремль постійно втрачає популярність, що може стати проблемою для продовження війни проти України. Зокрема, найбільше настрої серед населення погіршились у тих регіонах, які є основою для набору людей до армії, а стратегія Кремля у сфері вербування залежить від здатності керувати сприйняттям війни.
“Якщо престиж і популярність Путіна впадуть у цих ключових регіонах (особливо якщо росіяни відчують, що війна йде погано), Кремлю буде складніше поповнити свої військові лави”, – йдеться в аналізі FilterLabs.
Національні ЗМІ все ще подають новини так, як цього хоче Кремль, але на регіональному рівні видання не схильні “прикрашати” реальність.
Росія планує приховану мобілізацію.
Вона просто необхідна, враховуючи велику кількість втрат на фронті. Так вважають редакторка BILD Жанна Плауманн та військовий аналітик видання Юліан Рьопке.
Вони нагадали, що за міжнародними оцінками, з лютого 2022 року загинуло від 110 до 140 тис. російських військових.
Журналісти пишуть, що прагнення Володимира Путіна збільшити чисельність військ, які воюють в Україні, очевидне: чоловіків залучають високими виплатами, на строковиків чинять тиск, щоб вони підписували контракти.