Стежте сьогодні за погодою: цей день покаже, чи холодним буде Великдень

Головна Сторінка » Стежте сьогодні за погодою: цей день покаже, чи холодним буде Великдень

24 лютого згадують перше і друге віднайдення голови Іоана Предтечі.

Святий Іоанн Предтеча, відомий також як Іоанн Хреститель, був важливою постаттю в християнській історії. Його життя було пов’язане зі служінням, пророцтвом та підготовкою до приходу Ісуса Христа. Після усікновення голови святого Іоанна, його тіло було поховане учнями в місті Севастії. Чесна голова була схована Іродіадою в безчесному місці. Це було перше знайдення голови святого.

Благочестива Іоанна, дружина царського урядника Хузи, таємно взяла святу голову. Поклала її в посудину і поховала на Оливній горі, в одному з маєтків Ірода. Через багато років маєток цей перейшов у володіння побожному вельможі Інокентію, який став будувати там церкву. Він і знайшов голову вдруге.

Прикмети

Багато снігу і холодно кучугури будуть лежати ще й в квітні.

Сніжна погода до холодного Великодня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відзначаємо у березні: нова дата Благовіщення та інші церковні свята на кожен день

Теплий день таким буде і квітень.

Що не можна робити

Наші предки вірили, що не можна запалювати вогнище, адже в ньому може згоріти і ваше щастя. Також жінкам та дівчатам заборонялося заплітати волосся можна вплести біди.

Що можна робити

Іоану молилися, щоб він позбавив людину від головного болю, тому що святого обезголовили. А ще просили про здоров’я дітей, захист урожаю на городі.

Ще наші предки робили годівниці та шпаківні, щоб птахи мали, де селитися та їсти.

З 1 вересня 2023 року Православна церква України перейшла на новий церковний календар – новоюліанський. А тому дати неперехідних церковних свят і постів, прив’язаних до них, змістилися на 13 днів раніше. Натомість дата найбільшого Великого посту в році залежать від дати святкування Великодня. Це перехідне свято, а значить його дата і дата посту щороку змінюється. Цьогоріч в Україні святкуватимуть Великдень 5 травня.

Великий піст починається за сім тижнів до Воскресіння Господнього. Він триватиме з 18 березня до 4 травня. Він вважається одним з найсуворіших.