22 січня православні віруючі вшановують пам’ять апостола Тимофія. Він був одним із учнів Христа.
Святий апостол Тимофій жив у I столітті і походив із Лікаонського міста Лістри у Малій Азії. Він повірив у Христа, коли на його очах апостол Павло вилікував людину, яка кульгала від народження. Тимофій став учнем Павла та його супутником під час мандрівок із проповіддю.
Апостол Павло любив святого Тимофія і називав його у Посланнях своїм коханим сином, з вдячністю згадуючи його вірність та відданість.
І перед стратою в Римі Павло викликав до себе вірного учня та друга апостола Тимофія на останнє побачення.
Помер Тимофій мученицькою смертю. Язичники Ефесу влаштували свято шанування своїх богів і носили ідолів на руках містом. Апостол, прагнучи обдурити їх, почав вести бесіди з учасниками гулянь, закликаючи їх одуматися. Однак язичники, що озлобилися від цього, кинулися на нього і побили. Потім Тимофія волоком протягли всім містом і забили камінням.
У народі свято прозвали Тимофієм Півзимником, тож по погоді у цей день визначали, яким буде залишок зими.
Великим успіхом у цей день вважалося побачити сон. Вважалося, що все, що насниться у Тимофіїв день, обов’язково здійсниться.
Прикмети дня
Завірюха на вулиці – така погода буде ще кілька днів;
Морозні візерунки на вікнах розташовані кінчиками нагору – морози не відступлять;
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Василя, Водохреще, Івана Златоустого: нові дати усіх релігійних свят на січень
Чисте небо без хмар – до ранньої весни.
Що не можна робити
У цей день не можна байдикувати, особливо в тому, що стосується роботи по дому. Тільки сміття краще не виносити буде нещастя
Не можна вирушати в далеку дорогу буде нещастя.
Раніше православні віряни святкували Благовіщення Пресвятої Богородиці 7 квітня. Але від 1 вересня 2023 року ПЦУ та УГКЦ перейшли на новоюліанський календар. Тому більшість церковних свят тепер святкуються на 13 днів раніше. Тому Благовіщення Пресвятої Богородиці 2024 року припадає на 25 березня.
Після Великодня і Різдва Христового саме Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається найбільшим святом. Традиційно святкують його перед Великоднем.