Столтенберг розповів про тісну співпрацю НАТО з Україною

Головна Сторінка » Столтенберг розповів про тісну співпрацю НАТО з Україною

Північноатлантичний альянс нарощує співпрацю з Україною.

Йдеться, зокрема, про нарощування здатності Києва самостійно виробляти зброю та снаряди, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час виступу на Форумі оборонної промисловості, передає Gazeta.ua.

“У нас є необхідність більш тісної співпраці з партнерами. Частково це Україна. Ми нарощуємо співпрацю. НАТО зараз берем на себе провідну роль у гарантуванні безпеки та навчанні”, – розповів він.

У Німеччині створять командування, де буде 700 осіб, і в деяких центрах у східній частині Альянсу також.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посадовець НАТО зробив невтішний прогноз щодо війни в Україні

“Ми робимо це, аби допомогти не лише підтримувати, а й спільно інвестувати та розвивати проєкти, підвищувати спроможність України самостійно виробляти зброю та боєприпаси”, – сказав генсек НАТО.

Столтенберг не став приховувати, що реальність війни в Україні продемонструвала не тільки малі запаси та виробничі можливості країн Альянсу, але також і величезні прогалини у сумісності військ країн-членів.

“Найвідоміший приклад – німецько-нідерландська бригада, яка мала бути готовою до спільних дій. Проте у реальності стандартні боєприпаси калібру 155 мм, які мають Нідерланди, не можна використовувати в німецьких гаубицях і навпаки”, – пояснив він.

НАТО надасть Україні додатковий пакет допомоги до саміту Альянсу у США. До нього увійдуть додаткові системи ППО та боєприпаси, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Столтенберг анонсував, що на саміті у Вашингтоні оголосять про нові ініціативи щодо безпекової допомоги Україні. Йдеться про створення логістичного центру в Німеччині, де зберігатиметься техніка для тренування ЗСУ.