Вибір кухні відповідальний та дорогий крок. Ці меблі простоять в кімнаті не один рік, тому варто не помилитися. Це стосується не тільки Г- та П-подібних кухонь. Пряме планування теж має певні нюанси.
Багато хто думає, якщо 10 років холодильник стояв поруч з газовою плитою, то так і потрібно залишити. Варто експериментувати. Як саме, вказано в цій галереї.
Зараз найпопулярнішим правилом є розташування кухні на одній зі стін. Всі елементи повинні бути викладені так, щоб максимально полегшити приготування страв. Слід почати з холодильника. Прямо поруч з ним потрібно розмістити стільницю без будь-якого обладнання – мікрохвильової печі, тостера, кавоварки.
Принцип, яким слід керуватися при розташуванні прямої кухні, – це правило технологічної лінії. Всі прилади повинні бути сплановані так, щоб робота на кухні була швидкою і зручною. Отже, на початку поставте холодильник. Потім розмістіть стільницю, а за нею раковину, знову стільницю, а після – плиту. Таке розташування дозволить зручно готувати їжу без зайвих рухів тіла.
Оптимальний межа тут становить 190 сантиметрів – від стіни з гарнітуром до стіни без меблів. Якщо кухня більше вказаної відстані, то можете розмістити меблі і обладнання на двох протилежних сторонах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали 5 дешевих способів оновлення кухні
Відкрита кухня вимагає постійної прибирання. Ви не можете дозволити собі залишати брудний посуд на стільниці або в раковині.
Крім того, духовку і кухонні фасади часто слід мити від жиру. Це також не дуже хороше рішення для людей, яким потрібно багато місця для зберігання.
Скло на стіні над робочою поверхнею – заміна нудної традиційної плитки.
Скляна плитка на стіні над робочої кухонної поверхнею – хороша ідея для обробки. Варто вибирати скло з підвищеною термічною і механічною стійкістю. Найдешевшим є флоат або термополіроване скло, тобто безбарвне. Його кріпляться клеєм, шурупами або на напрямних. Серед нововведень – скло з встановленими діодами і антибактеріальним покриттям.