Суд звільнив Саркозі з в’язниці до розгляду апеляції

Home Новини звідусіль Суд звільнив Саркозі з в’язниці до розгляду апеляції

Колишнього президента Франції Ніколя Саркозі звільнили з в’язниці до розгляду його апеляції.

Суд ухвалив, що продовження попереднього ув’язнення не має підстав. Про це повідомляє Le Figaro.

У судовому рішенні зазначено, що Саркозі залишатиметься під судовим наглядом. Йому заборонено залишати територію Франції до розгляду апеляції. Очікується, що політик покине в’язницю “Ля-Санте” у понеділок, 10 листопада.

Крім того, суд обмежив його контакти з іншими політичними діячами.

“Йому заборонено спілкуватися з міністром юстиції Жеральдом Дарманіном, який відвідував його у в’язниці 29 жовтня”, – йдеться у повідомленні.

Адвокат колишнього президента після оголошення рішення назвав його справедливим і таким, що відповідає законодавству.

“Це нормальне застосування кримінально-процесуального кодексу”, – заявив захисник Саркозі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До Саркозі у в’язниці приставили додаткову цілодобову охорону

Юрист також повідомив, що основна увага тепер буде зосереджена на підготовці до наступного етапу судового процесу.

“Наступним кроком буде апеляційний процес. Наше завдання з Саркозі підготуватися до апеляційного слухання”, – підкреслив адвокат.

Сімдесятирічного екслідера Франції, який представляв консервативний табір, раніше визнали винним у змові з метою незаконного фінансування передвиборчої кампанії 2007 року. Слідство встановило, що гроші могли надходити через оточення лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

З інших пунктів обвинувачення, зокрема у корупції та незаконному фінансуванні виборів, Саркозі був повністю виправданий.

У вересні суд визнав Саркозі – лідера Франції з 2007 по 2012 рік – винним у злочинній змові у рамках справи про фінансування його виборчої кампанії лівійським урядом Муаммара Каддафі у 2005-2007 роках. Його засудили до п’яти років позбавлення волі, включаючи один рік умовно.