fbpx

Син диктатора Муаммара Каддафі балотується у президенти Лівії

Головна Сторінка » Син диктатора Муаммара Каддафі балотується у президенти Лівії

49-річний Саїф аль-Іслам Каддафі, син диктатора Муаммара Каддафі, балотується у президенти Лівії.

Він подав відповідні документи до регіональної виборчої комісії в місті Себха на півдні Лівії у неділю, 14 листопада. Про це повідомляє місцевий телеканал Libya Alahrar.

Крім Каддафі-молодшого участ у виборах візьме східний військовий командир Халіфа Хафтар, прем’єр-міністр Абдель Хамід аль-Дбейба та спікер парламенту Агіла Салех.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Лівії воюють більше тисячі росіян із групи “Вагнера” – ООН

#BreakingNews| Saif Al-Islam #Gaddafi has filed his presidential elections’ candidacy paper at a Sabha High National Elections Commission center, an official at the commission, Khalid Al-Manaye has told Alahrar TV #Libya pic.twitter.com/GcXJ4OWVD1

Libya Alahrar (@LibyaalahrarEN) November 14, 2021

Саїф аль-Іслам Каддафі політик та другий син Муаммара Каддафі. Його вважали наступником батька, а сам він виступав за економічну лібералізацію Лівії під його керівництвом. У листопаді 2011 року після падіння режиму диктатора Саїфа аль-Іслама заарештували. У 2015-му його засудили до смертної кари за злочини проти людяності, але через два роки звільнили за законом про амністію.

15 січня 1970-го капітан лівійської армії Муаммар аль-Каддафі, який у вересні 1969-го скинув короля Ідріса, був проголошений прем’єром Лівії.

Каддафі народився в наметі в лівійській пустелі. Був сином бедуїна. Навчався в університеті та Лівійської військової академії. Постійно ріс в рядах лівійської армії. Як арабський націоналіст, разом з групою товаришів по службі повалив лівійську монархію 1 вересня 1969-го.