Системи Patriot можуть прибути в Україну тоді ж, коли й винищувачі F-16 – NYT

Головна Сторінка » Системи Patriot можуть прибути в Україну тоді ж, коли й винищувачі F-16 – NYT

Доставка озброєння, яке протягом останніх трьох тижнів пообіцяли США, Велика Британія та Німеччина може зайняти місяці.

Бойові машини, катери, складні гармати, ракетні пускові установки та системи ППО дуже складно транспортувати, пише The New York Times.

Свіжа поставка ракет-перехоплювачів Patriot прибула з Іспанії до Польщі у вівторок. Незабаром вони будуть на фронті, сказав високопоставлений іспанський чиновник.

Протягом останнього тижня на склади НАТО в Європі прибуло багато літаків, потягів і вантажівок, які перевозили боєприпаси та менші системи озброєнь. Тепер їх потрібно перевезти через кордон в Україну.

Але доставка озброєння може зайняти місяці, кажуть чиновники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Системи Patriot можна збирати в Україні – Маркарова

“Вони вимагають більше часу для транспортування – частково тому, що їх розміри часто вимагають, щоб їх доставляли морем і поїздами, що ретельно охороняються”, – сказав американський чиновник.

Поставити в Україну велике озброєння не вдасться до початку літа, а то й пізніше. Причому більша частина допомоги буде йти саме із США.

Системи Patriot прибудуть до України не раніше кінця червня, стверджують джерела. Постачання ППО може збігтися з постачанням винищувачів F-16.

Станом на зараз в Україні “на радарі” чотири батареї Patriot.

Україна дуже довго просила системи протиповітряної оборони. Нарешті європейські лідери “прокинулися” та почали діяти у цьому напрямку, розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він зауважив, що ці рішення обов’язково будуть ухвалені, і це позитивний для України результат.