fbpx

“Ситуація змінилася” – чому Байден приїхав до Києва

Головна Сторінка » “Ситуація змінилася” – чому Байден приїхав до Києва

Візит президента США Джо Байдена до Києва відбувся саме на роковини повномасштабного нападу Росії. Символізм цієї події у тому, що минулого року американці думали, що окупантам вдасться захопити українську столицю. Тепер же лідер Сполучених Штатів приїхав сюди оголосити про фінансову та технічну підтримку. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів політолог Олексій Голобуцький.

“Байден готував візит у Польщу. Це найближча до України держава, тому і заїхати до нас цілком логічно. Тут також є символізм річниця нападу Росії. І ситуація змінилася. Минулого року самі американці думали, що росіяни захоплять Київ. Зараз все більш-менш нормально, тому і можна приїхати. Не оголошували про візит через міркування безпеки”, говорить Голобуцький.

Останній візит президента США був дуже давно, і тепер “лідер вільного світу” приїхав в українську столицю, додає політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Візит Байдена це повідомлення для Путіна: що привіз лідер США

“І ми розуміємо, що не найбільш безпечне місце для нього. Тому я думаю, що була дуже серйозна робота з підготовкою цього візиту. Байден привіз нам допомогу фінансову та оголосив про надання зброї, але і без цього це історична подія. Яка сильно піднімає дух України. Це сигнал перед виступом Путіна”, каже Голобуцький.

США готують нові санкції, і Баден про це оголосив, продовжує політолог.

“Цього разу мову, скоріше за все, йде про російські компанії. Однак зараз йде серйозна робота щодо компаній західним, турецьким, китайським, які допомагають Росії обходити санкції”, пояснює Голобуцький.

У понеділок, 20 лютого, президент США Джо Байден приїхав до Києва. Це перший офіційний візит Байдена в Україну за час його президентства. Президент США навідався до Києва до роковин повномасштабного нападу Росії. Востаннє президент США відвідував Україну 2008-го це був візит Джорджа Буша-молодшого. Представники української та американської влади приїзд Байдена не анонсували. З міркувань безпеки.

Байден анонсував, що Україна отримає новий пакет військової допомоги на $500 млн. Також оголосив про чергову поставку критично важливого обладнання включаючи артилерійські боєприпаси, протитанкові системи та радари повітряного спостереження. За словами Байдана, цього тижня США оголосять про додаткові санкції.

Generated by Feedzy