Тайвань сколихнув найпотужніший за 25 років землетрус. У Японії загроза цунамі

Головна Сторінка » Тайвань сколихнув найпотужніший за 25 років землетрус. У Японії загроза цунамі

3 квітня поблизу Тайваню стався потужний землетрус магнітудою 7,5 бала. Влада Тайваню й Японії повідомили про загрозу цунамі.

Підземні поштовхи дуже добре відчувалися у столиці Тайваню Тайбеї, де зумовили перебої з електропостачанням в кількох районах міста, пише Reuters.

“Через землетрус на японських та філіппінських островах оголосили про загрозу цунамі”, – сказано в повідомленні.

На півдні Тайваню впало кілька будівель. За даними місцевих ЗМІ, під завалами знаходяться люди. Водночас офіційного підтвердження цієї інформації поки що немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Другий за тиждень: в Україні знову стався землетрус

Японія рекомендувала мешканцям прибережної зони південної префектури Окінава евакуюватися.

Японське метеорологічне агентство попереджає про цунамі висотою до 3 м на островах Міякодзіма та Окінава.

“Поштовхи могли згенерувати хвилі висотою до 3 метрів у деяких районах префектури Окінава, що розташована приблизно за тисячу миль на південь від Токіо”, – пишуть японські ЗМІ.

Людей закликали не наближатися до узбережжя та евакуюватися до районів, розташованих на більшій висоті.

Перше цунамі висотою 30 см уже атакувало берег віддаленого острова Йонагуні, що розташований за 110 км від Тайваню. Влада Японії попередила, що за ним можуть послідувати більш високі хвилі.

Сьогоднішній землетрус – найпотужніший у Тайвані за останню чверть століття. У 1999 році на острові трапився землетрус магнітудою 7,6 бали. Тоді загинуло близько 2400 людей, 50 тис. будівель було пошкоджено.

У Туреччині 27 лютого поблизу міста Чанаккале стався землетрус магнітудою 4,5 бали. Місцеві жителі відчули землетрус, який стався на невеликій глибині 6,9 км у районі Біга.