У Київській клінічній лікарні №4, одній з опорних для лікування пацієнтів із коронавірусом, всі Covid-госпіталізовані залежні від медкисню.
Про це розповіла головний лікар медустанов Тетяна Мостепан.
“У нашій лікарні 455 кисневих ліжок. І всі ці ліжка фактично зайняті. Завантаженість лікарні коливається близько 95 відсотків. Розхід кисню становить приблизно 7 тонн (за добу. – Gazeta.ua). Такого не було ніколи. Найтяжчі часи – це 4-5 тонн. Тому що жодного не кисневого пацієнта в лікарні немає. Вони всі киснезалежні. Такого перебігу (хвороби. – Gazeta.ua) у попередні хвилі ми не бачили, щоб настільки провокували хронічні захворювання”, – сказала Мостепан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київщина та ще шість областей переходять до червоної зони: відома дата
Кількість хворих, які потребують госпіталізації, стрімко зростає у Києві. Переважна більшість із них у важкому стані, заявив мер міста Віталій Кличко.
“Щодня в лікарні приймають понад 40 швидких. І чимало лікарів, які працюють у бригадах швидких, говорять про необхідність запровадження локдауну. Бо від такої кількості хворих медики працюють уже на межі своїх можливостей. І з такими темпами розповсюдження вірусу місць із киснем скоро може не вистачати”, написав Кличко у Facebook.
Мер закликав обов’язково вакцинуватися проти коронавірусу і дотримуватися правил карантину.
Київ опинився на порозі потрапляння до червоної зони карантинних обмежень. Станом на 26 жовтня у місті поки що діють правила помаранчевої зони.
З 23 жовтня столичні школи пішли на двотижневий карантин. З переходом Києва до червоної зони для проїзду у громадському транспорті потрібно буде показати сертифікат про Covid-вакцинацію чи негативний ПЛР-тест.
За минулу добу, 26 жовтня, у Києві понад 1400 нових хворих. Померли 54 людини, серед яких 1-річний хлопчик. Понад 560 госпіталізованих за добу.