“Тактика амеби”: естонський генерал прокоментував дії російських військ в Україні

Головна Сторінка » “Тактика амеби”: естонський генерал прокоментував дії російських військ в Україні

Російські загарбники використовують в Україні так звану “тактику амеби”. Окупанти нині не мають можливостей для глибокого прориву, тому всюди експериментують із невеликими силами, сподіваючись, що десь з’явиться шанс. Про це заявив начальник Генерального штабу Сил оборони Естонії генерал-майор Ено Миц, повідомляє ERR.

За його словами, останнім часом почастішали атаки російських військ на Харків. Тим часом пропагандисти РФ закликають стерти це українське місто з лиця землі.

На думку Мица, навіть дивно, що Харків досі не знищений, адже він розташований недалеко від зони бойових дій. Росія намагається розширити лінію фронту, оскільки це, своєю чергою, змусить Україну розширити оборону, що означатиме її витончення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступного року в РФ закінчаться старі танки та бронемашини – Forbes

“Самі росіяни використовують те, що можна назвати “тактикою амеби”. Усвідомлено чи ні, але, як я вже сказав, у них немає можливостей для глибокого прориву, але вони проштовхуються всюди, попри життя своїх солдатів. Не звертають уваги на свою техніку, так би мовити, палаючу, і сподіваються, що десь раптом з’явиться можливість. Така їхня модель дій, яка характерна не тільки для їхніх дій на полі бою, а й, можна сказати, у глобальному масштабі”, – зазначив Миц.

Водночас естонський генерал вважає, що хоча у Росії є можливість бомбити Харків, вона не може захопити місто.

“Росія може пробитися через саме місто одним махом, але щоб утримати його під контролем, буде потрібно значно більше військ. А це саме те, чого сьогодні не вистачає росіянам. Ми бачимо, що вона, так би мовити, продукує більше військ – факт у тому, що сьогодні у неї більше військ в Україні, ніж два роки тому, – але, знову ж таки, рівень їхньої підготовки і рівень командування низький, на рівні групових рот. Останніми тижнями вони також спробували об’єднати ротні бронетанкові атаки, але це скоріше поодинокі випадки”, – додав Миц.

Російські окупаційні війська можуть розпочати новий наступ уже цього літа. Ворог планує атакувати на чотирьох напрямках, пишуть західні ЗМІ.

Зокрема, Росія може піти у наступ у Донецькій, Херсонській, Луганській та Запорізькій областях. Крім того, не виключають штурму в напрямку Харкова або навіть спроб захопити Київ.