Тарифи на світло можуть зрости вже цього року – нардеп

Головна Сторінка » Тарифи на світло можуть зрости вже цього року – нардеп

Тарифи на електрику вже цього року зростуть вдвічі.

Зараз дві державні компанії “Енергоатом” та “Укргідроенерго” по року дотують населення на близько 120 млрд грн, сказав член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк в інтерв’ю “Телеграфу”.

“Нам потрібна політична воля для непростого та непопулярного кроку відпустити та лібералізувати тарифи на електроенергію для населення. Фактично кожного без винятку українця дотують ці дві державні компанії. Ринкова ціна на електроенергію сягає від 5 до 6 гривень за кіловат-годину, і це без врахування тарифу на диспетчеризацію і доставку. Тариф для населення за спожиту електроенергію – 2 гривні 64 копійки, а до середини минулого року був удвічі меншим. Тобто субсидіювання цими двома компаніями було ще більшим”, – вказав він.

Нагорняк вважає, що до рішення підняти тарифи нас уже підштовхують партнери.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні можуть подорожчати світло, газ та вод

“Ми добре пам’ятаємо публічний лист Білого Дому до української влади з переліком реформ, які Україні бажано виконати для того, щоб і надалі отримувати і фінансову, і військову допомогу від Сполучених Штатів. Цей лист прийшов у вересні 2023-го, і серед переліку реформ були також зміни сектору енергетики – лібералізація тарифів на природний газ та електроенергію. І для населення, і для комунальних підприємств. По цій реформі відведений дедлайн 12 місяців, тобто вона має бути завершена до вересня 2024 року. Звісно, ми не знаємо, як це буде на практиці, але короткострокові реформи з того списку були виконані без запізнень. Зокрема, збільшення кількості детективів НАБУ, розширення їхніх повноважень тощо”, – зазначив він.

Ціна може бути трохи менше ніж 6 грн.

“Втім, важливо залишити субсидіювання для тих категорій осіб, які не мають можливості сплачувати. Держава разом з нашими партнерами мають у такому разі підставити плече людям. Але ми маємо розуміти, що держава не може дотувати всіх без винятку”, – підсумував Нагорняк.

Ціни на газ підвищаться після завершення війни. Цієї зими ціни будуть стабільними, сказав голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов. Однак, споживачам слід підготуватись до періоду зростання цін.

За словами Чернишова, на цей опалювальний період газу до сховищ закачано достатньо.