Міжнародна група археологів встановила, що татуювання на муміях з Перу, зроблені приблизно 1200 років тому, створювали за допомогою голок із кактусів або гострих кісток тварин.
Дослідники застосували лазерне сканування для аналізу складних орнаментів на людських останках, які належать до доіспанської епохи в Південній Америці, передає The Independent.
Загалом вони дослідили понад 100 мумій. Серед них знайшли чотири з надзвичайно деталізованими татуюваннями. Візерунки включали геометричні форми, зокрема трикутники та ромби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Перу знайшли древній храм
На думку вчених, такі детальні зображення наносили тонкими загостреними інструментами, наприклад, голками з кактусів або обточеними кістками. Татуювання траплялися не на всіх муміях. Це свідчить про те, що вони, ймовірно, були доступні лише окремим групам людей.
Дослідники зазначають, що для підтвердження цієї гіпотези потрібні додаткові дослідження нових мумій, які ще мають бути знайдені.
Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.