Журналіст агентства “Стоп Корупції” Ігор Хмурий завершує своє розслідування щодо поставок бронежилетів для ЗСУ. Він активно публікує нові деталі на своїй сторінці в соцмережах, зокрема щодо договорів між Державним оператором тилу та українськими виробниками бронезахисту. Після кількох спроб з’ясувати у ДОТ, які компанії не виконують своїх зобов’язань, Хмурий вирішив звернутися з запитом напряму до підприємств, а саме – “ХЗЗІЗ”, “УКРТАК”, “ТЕМП-3000” та “АК-Інвестпром”. На звертання відповіли лише дві компанії, а чітку відповідь із цифрами дала лише одна.
Про це пишуть “Економічні новини”.
“АК-Інвестпром” зауважив, що готовий до діалогу, але не надав інформацію щодо виконання замовлень, пояснивши, що є лише імпортером. Представники порекомендували звернутись до замовників або органів контролю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони взялось перевіряти організацію харчування військових
“ТЕМП-3000” виклав цифри. І відбулось те, що я підозрював раніше. Одна відповідь з показниками ще більше загострила питання. ТЕМП розповів, що на 23.08 “Державний оператор тилу” замовив у них 115 663 комплекти бронежилетів різних класів. На момент відповіді вони відвантажили 100 663 одинці. Тобто майже 90% від замовленого обсягу”, – написав журналіст.
Проте, як зазначив Хмурий, зважаючи на ці дані, виникає питання: скільки ж поставили інші компанії, якщо ДОТ звітує лише про виконання 27,35% загального обсягу контрактів? Журналіст припустив, що ДОТ не поспішає розкривати деталі через небажання називати компанії, що не виконують умови контракту.
Відповідно до інформації Хмурого, “ТЕМП-3000” отримав контракт на 26 тис. грн за комплект на початку літа, тоді як певний час раніше інші три компанії уклали угоди за вищими цінами через нагальність.
“Та є нюанс. Коли за прямими договорами контрагенти не впорались… з деякими з них ДОТ просто уклав додаткові угоди, подовживши терміни. Та навіть видав аванс”, – зазначив він.
Журналіст підкреслив, що незабаром завершиться термін виконання нового договору, і він оприлюднить додаткові документи та проведе експеримент, який розкриє більше деталей.
Державне бюро розслідувань вручило підозру колишньому чиновнику Міноборони.
Він постачав військовим неякісні бронежилети та пальне за завищеною ціною, повідомила пресслужба ДБР.