Служба безпеки України затримала трьох агентів російської ФСБ, які за завданням спецслужб РФ готували терористичні акти у Дніпропетровській та Львівській областях.
Завдяки діям на випередження вдалося запобігти вибухам поблизу територіальних центрів комплектування (ТЦК), повідомляє пресслужба СБУ.
За даними слідства, двоє із затриманих планували встановити саморобні вибухові пристрої (СВП) поблизу військових об’єктів, які мали бути активовані дистанційно через мобільні телефони. Третій фігурант справи займався виготовленням вибухівки та облаштував схрони зі зброєю.
Зловмисників було завербовано через проросійські Telegram-канали, де їм пропонували легкий заробіток. Після інструктажу агенти отримали координати схованок з підготовленими СВП, а вже під час спроби їх закласти – були затримані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримали зрадників, що наводили удари РФ
У Дніпрі СБУ затримала 27-річного дезертира під час спроби встановити вибухівку поблизу ТЦК. При ньому виявили СВП, споряджений телефоном для дистанційного керування. На підозрілу поведінку зловмисника звернули увагу цивільні, які повідомили правоохоронцям – як і радить інформаційна кампанія СБУ “Спали ФСБшника”.
У Стрию на Львівщині затримано 32-річного жителя Кривого Рогу, який планував одразу два вибухи – біля мобільного поста ТЦК і службового автомобіля. Разом із ним був затриманий 30-річний мешканець Львівщини, який виготовив для нього СВП.
Двом підозрюваним уже оголошено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, готування до теракту за попередньою змовою та незаконне поводження з вибуховими речовинами.
Затримані перебувають під вартою без права внесення застави. Їм загрожує до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.
Стосовно третього фігуранта тривають слідчі дії.
Операцію провели співробітники СБУ в Дніпропетровській і Львівській областях за процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону та Львівської обласної прокуратури.
Служба безпеки затримала ще одного агента російської воєнної розвідки на Донеччині. Він готував координати для повітряних атак ворога на прифронтову Костянтинівку.
Ворожим поплічником виявився місцевий 40-річний ІТ-фахівець. Його завербували в одній із заборонених соцмереж. Там російська військова запропонувала йому близькі стосунки в обмін на розвідінформацію. Серед основних об’єктів, які цікавили ворога, були укріпрайони та запасні командні пункти українських військ. Щоб зібрати відповідні геолокації, інформатор обходив місто та його околиці.