fbpx

Токаєв скасував режим НС у трьох областях

Головна Сторінка » Токаєв скасував режим НС у трьох областях

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв скасував режим надзвичайного стану у Західно-Казахстанській, Північно-Казахстанській та Павлодарській областях.

Звичний режим діятиме з 7:00 ранку 13 січня, повідомляє Telegram-канал NUR.KZ.

“Миротворців” Організації договору про колективну безпеку, яких 6 січня перекинули країни до Казахстану для придушення протестів, почнуть виводити вже завтра, 13 січня. Про це заявив генеральний секретар ОДКБ Станіслав Зась під час зустрічі із президентом Казахстану 12 січня.

Під час обговорення генсек ОДКБ розповів Токаєву про хід виконання “миротворчої місії” в Казахстані, зокрема про початок виведення військових у терміни, поставлені президентом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Затримання людей і приїзд президента – що відбувається в Алмати

Своєю чергою, сам очільник країни сьогодні ж, 12 січня, на засіданні оперативного штабу в Алмати заявляв, що процес виведення військ потребуватиме 10 днів.

За його словами, перебування “миротворців” відіграло дуже велику роль із погляду стабілізації ситуації” в Казахстані.

Протести в Казахстані спалахнули після того, як 1 січня вдвічі зросли ціни на автомобільний газ.

У ніч на 5 січня через масовий характер мітингів президент Казахстану ввів в Алмати, Алматинській і Мангістауській областях надзвичайний стан.

Вранці 5 січня Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Він також доручив ввести тимчасове державне регулювання цін на скраплений газ, а також бензин і дизель.

Крім того, повідомляли, що Нурсултан Назарбаєв на тлі протестів йде у відставку. Проте протести не вщухли.

У п’ятницю, 7 січня Токаєв заявив, що дав силовикам наказ відкривати вогонь на ураження по учасниках протестів без попередження.