Замовити пластикові вікна вигідніше, ніж дерев’яні: пояснюємо, чому
Уже не одне десятиріччя минуло відтоді, як українському ринку з’явилися пластикові вікна. Чимала кількість цехів та заводів, де їх створювали, масово почали з’являтися ще у 2000-х роках. Але, якщо тоді пластикові вікна були ознакою заможності, то зараз вже більшість людей обирають їх, щоб вдосконалити свою оселю: зробити її гарнішою, затишнішою, теплішою. А виробник вікон докладає максимум зусиль, аби й асортимент товару був на висоті. Вибір є на будь-який смак та гаманець.
Однак навколо вікон з полівінілхлоріду (ПВХ) швидко з’явилися купа міфів та стереотипів, які ніяк не зникнуть навіть через 30 років. Розберімо найпопулярніші та визначимо, що є правдою, а що ні.
Пластик шкідливо. Дерево краще
Без сумніву, дерево це прекрасно. Природний матеріал, який має естетичний зовнішній вигляд, а головне “дихає”. А чи підходить він на 100% відсотків для віконних рам? Ні.
Під випливом погодних чинників, рами з дерева швидко гнитимуть, покриватимуться пліснявою, деформуватимуться. Згодом почнуть пропускати повітря в кімнатах з’явиться протяг. Щоб продовжити життя таким вікнам, дерево покривають різними лакофарбовими матеріалами, які можуть викликати алергічні реакції. Попри те, таке покриття варто ще й оновлювати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися неприємних запахів у помешканні ‒ прості й дієві способи
Пластикові вікна майже за всіма показниками перевершують дерев’яні. Полівінілхлорид є гіпоалергенним матеріалом. Стійких до холоду, сонячного світла та вологи, має хорошу звуко- та теплоізоляцію, не потребує особливого догляду. Його ціна значно дешевша, ніж дерев’яного.
Пластикові вікна небезпечні під час пожежі
Полівінілхлорид рідко піддається горінню під час побутових пожеж. Може загорітися лише при температурі в понад +330 градусів. Тоді є ризик виділення шкідливих речовин. Для порівняння дерев’яні горітимуть уже при + 250 градусів.
Пластикові вікна недовговічні
Побутує думка, що рами вікон ПВХ швидко жовтіють, зі склопакета може випаруватися аргон. Частково підстави для такого твердження є.
Коли вінка ПВХ лише виходили в масовий продаж, недобросовісні виробники, щоб зекономити, замість білого пігменту використовували крейду, що дійсно призводило до жовтіння. Нині такої проблеми немає. Виробники зазвичай використовують діоксид титану, що перешкоджає зміні кольору.
Що стосується аргону, то він дійсно поступово випаровується, але швидкість процесу надзвичайно низька. Якщо конструкцію вікна створили з дотриманням усіх стандартів, то за рік зі склопакета може випаруватися менш як 1% газу. Навіть попри це вікна прослужать довгий термін, а це не менше 15 років.
Пластикові вікна зламати найлегше
У сучасних вікон навіть з простою комплектацією є елементи, які перешкоджають зламуванню. Крім того, зламостійкість можна підвищити. Послуга корисна для власників приватних будинків або квартир на перших поверхах. Для їхніх вікон встановлюють спеціальну фурнітуру.
Встановлювати пластикові вікна взимку неможна
Насправді можна, але є певні складнощі:
за час встановлення конструкції, кімнати охолоджуються, з’являється надмірна вологість;
піна та герметики, які використовують для монтажу довго та погано висихатимуть.
Сучасні фахівці знайшли вихід. Вони завчасно добре готуються до монтажу, таким чином отвір вікна відкритим лишається протягом 30 хв. Для герметизації використовують спеціальні засоби, які виконують свою функцію навіть при низьких температурах. Однак в сильні морози, встановлення вікон краще відкласти.
Тож тепер очевидно, що пластикові вікна є чудовим варіантом для будь-яких осель. Довгі роки тішитимуть вас гарним дизайном, зберігатимуть тепло та затишок.
Грибок і цвіль може стати справжньою проблемою в будинку. Вони вкрай небезпечні для здоров’я.
Тому позбутися від цвілі потрібно відразу, які тільки вона з’явиться. Кілька дієвих способів це зробити зібрала Gazeta.ua.