Торгівлю військовим оснащенням Росія налагодила через Єреван

Головна Сторінка » Торгівлю військовим оснащенням Росія налагодила через Єреван

Авторитетні західні джерела повідомляють, що Москва налагодила активну торгівельну співпрацю з Вірменією. У матеріалі “5 каналу” йдеться про те, що вірменська економіка публічно підтримує агресію Російської Федерації проти України не лише в політичному сенсі. Єреван перетворився на посередника для закупівлі санкційних товарів та зброї на західних ринках з подальшою переправкою їх до Росії.

Найнеприємніше у такій “тихій” співпраці з агресором те, що вона стосується не лише товарів цивільного вжитку, а й військових поставок. Про наміри росіян працювати “під прикриттям” Єревану повідомляє і ГУР.

“Для реекспорту російської продукції на міжнародні ринки постачання планується здійснювати під виглядом вірменської продукції та експортувати її до третіх країн”, – йдеться у повідомленні розвідки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Казахстан не хоче дозволяти РФ обходити санкції: посилять контроль

Така інформація вже має підтвердження від західних партнерів. Мережа боротьби з фінансовими злочинами (FinCEN) та Бюро промисловості та безпеки (BIS) Мінфіну США вказали на Вірменію як на один із основних перевалочних пунктів, через які “проходять експортні товари, що підлягають обмеженню або контролю, перш ніж потрапити до пунктів призначення в Росії чи Білорусі”.

За даними самих росіян, двостороння торгівля між країнами раптово виросла на 42%, цей факт особисто підтвердив голова уряду РФ Михайло Мішустін.

Як пише Bloomberg, Вірменія допомагає оснащувати російську військову техніку.

“Вірменія імпортувала більше пральних машин із Європейського Союзу за перші вісім місяців цього (2022) року, ніж за останні два роки разом узяті. Офіційні особи в Європі вже заявили, що бачили частини холодильників і пральних машин, що опиняються в російській військовій техніці, такій як танки, після її вторгнення в Україну”, – йдеться у публікації.

Польське видання New Eastern Europe повідомляє, що Іран підтримує війну Росії проти України руками Вірменії, постачаючи іранські безпілотники та ракети через вірменський повітряний простір та аеропорти. Вірмени не лише допомогають росіянам воювати, а й постачають для Росії товари для комфортного і сучасного життя. Так, наприклад, останнім часом значно зросли поставки на вірменський ринок мікросхем, смартфонів, а також автомобілів західних марок. Все це реімпортується в Російську Федерацію, щоб ринок країни-агресорки не відчував дефіциту сучасних новинок техніки.

До того ж у Тристоронній ноті Мін’юсту, Мінторгівлі та Казначейства США Вірменія була названа серед перевалочних пунктів, які зазвичай використовуються для незаконної переправки санкційних товарів обмеженого доступу в Росію та Білорусь.

Власне, вірмени і не намагаються приховувати подібну співпрацю. Адже сам голова уряду цієї країни Нікол Пашинян назвав Росію найближчим партнером і стратегічним союзником Вірменії.

Росія втратить свій воєнний вплив у країнах Організації договору про колективну безпеку.

РФ перекинула всі сили з країн-союзниць для війни в Україні, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).