Традиції 30 серпня: не можна відмовляти, щоб не залишитися безпомічним

Головна Сторінка » Традиції 30 серпня: не можна відмовляти, щоб не залишитися безпомічним

За народним календарем 30 серпня відзначають день Мирона. За православним іменословом цього дня вшановують пам’ять мученика Мирона, пресвітера.

Це свято мало й іншу назву Вдовині помічі. У селах існувала традиція цього дня обов’язково допомагати сиротам і жінкам, які залишилися вдовами.

Так, на Мирона люди збиралися на толоки до таких родин – спільно виконували роботу в полі чи по господарству. Якщо хтось прохав допомогу цього дня, обов’язково треба було допомогти, інакше скоро самому знадобиться допомога, але ніхто не відгукнеться.

Серед інших звичаїв цього дня – спалювання на задньому дворі старих речей, щоб разом з ними у вогонь пішли хвороби, скорботи і печалі.

Народні прикмети цього дня

Туман і роса вранці на гарну погоду.

Небо темними хмарами затягнулося до тривалої негоди.

Ранкова та вечірня зоря золотавого кольору до тепла.

Якщо вітер дме поривами, то наступного дня буде тиха погода.

Сонце на сході червоне до вітряної погоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто святкує день ангела 30 серпня: іменні привітання

Що не можна робити цього дня

В цей день не можна грати весілля. Вважалося, що якщо вступити в шлюб 30 серпня, та дружина швидко стане вдовою.

Також в цей день забороняється довго спати – надмірний сон може принести проблеми з фінансами та втрату грошей. Водночас, не можна було скупитися, щоб не відлякати вдачу.

Не можна мити підлогу так легко “вимити” з дому достаток.

Не можна рвати квіти ні в саду, ні в полі “бо щастя обірветься”.

30 серпня в православній церкві східного обряду молитвно вшановують пам’ять мученика Мирона, пресвітера; київського іконописця преподобного Аліпія Печерського; мучеників Павла та його сестри Юліанії; мучеників Фірса, Левкія та Корната та воїнів їх; мученика Патрокла Трикассінського; мучеників Стратона, Филипа, Євтихіана і Кіпріана; преподобного Ілію Калабрійського молодшого; преподобного Пімена Угреського, архїімандрита; священномученика Олексія Великосельського, пресвітера; священномученика Дмитра Остроумова, пресвітера.