“Треба поговорити” – Зеленський наполягає на зустрічі з президентом Бразилії

Головна Сторінка » “Треба поговорити” – Зеленський наполягає на зустрічі з президентом Бразилії

Президент Володимир Зеленський сказав, що йому “треба поговорити” із президентом Бразилії Луїзом Інасіо Лула да Сілвою.

Він зацікавлений у зустрічі у будь-якому форматі, повідомив Зеленський під час інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ.

Зеленський запрошував да Сілву відвідати Україну, коли той був з візитом в Європі.

“Потім у мене були на G7 зустрічі різні. І хтось казав, що це ми не знайшли часу. Це маячня. Щось там на G7 не склалося, але це точно не з вини нашої сторони”, вказав президент.

Україна зацікавлена у підтримці якомога більшої кількості країн. Або хоча б у тому, щоб ці держави не підтримували Росію.

Зеленський сказав, що важливо, щоб Бразилія була представлена на саміті миру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Бразилії зробив заяву щодо мирних переговорів в Україні

“У Бразилії можуть бути свої погляди на той чи інший блок безпеки, на той чи інший напрямок “формули миру”. Це окей, тому що ми у діалозі, ми цивілізовані люди і про це потрібного говорити. А, щоб говорити, потрібне бажання”, пояснив президент.

Зеленський готовий особисто прилетіти до Латинської Америки та зустрітися з головами тамтешніх держав. Він уже звертався із такими пропозиціями до лідерів латиноамериканських країн.

“Якщо у вас немає можливості приїхати до нас, то нічого страшного. Я проста людина, у мене корони немає, і я буду у вас. Давайте разом проговоримо наші кроки вперед і як ми можемо політично тиснути на РФ, якщо ви не можете дати нам зброю”, додав президент України.

ЗМІ повідомляли, що президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва образився на президента України Володимира Зеленського за те, що той не зміг зустрітися з ним на саміті G7 у Хіросімі.

Президент Бразилії змінив свою риторику щодо повномасштабної війни в Україні, яку торік 24 лютого розв’язала Російська Федерація.

Після негативної реакції Заходу бразильський лідер пом’якшив свої коментарі, а під час візиту до Португалії та Іспанії засудив порушення Росією територіальної цілісності України.

Зміну позиції пов’язують із бажанням Лули залучити інвестиції з ЄС.