Три країни готують відповідь на зміцнення військових зв’язків РФ із КНДР

Головна Сторінка » Три країни готують відповідь на зміцнення військових зв’язків РФ із КНДР

Сполучені Штати Америки, Японія та Південна Корея пообіцяли спільну з міжнародним співтовариством відповідь на посилення військової співпраці Росії з КНДР.

Держсекретар США та міністри закордонних справ Південної Кореї і Японії заявили, що посилення військової співпраці РФ із Північною Кореєю становить серйозну загрозу миру і стабільності у світі, повідомляє Yonhap із посиланням на корейське дипломатичне відомство.

“Ентоні Блінкен, Пак Джин та Йоко Камікава підтвердили консенсус під час тристоронніх переговорів на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Сан-Франциско, прагнучи активізувати співпрацю для протидії загрозам з боку КНДР та вирішення інших регіональних і глобальних проблем”, – пише видання.

Активізація військового співробітництва між Північною Кореєю та Росією стала одним із ключових пунктів порядку денного їхньої зустрічі.

“Міністри трьох країн підкреслили, що поглиблення військової співпраці РФ і КНДР становить серйозну загрозу міжнародному миру та стабільності за межами Корейського півострова і домовилися тісно координувати свої зусилля з міжнародним співтовариством для відповіді на такі дії Москви й Пхеньяна”, – зазначається у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США зробили нову заяву щодо військової допомоги Китаю для РФ

Переговори відбулися напередодні довгоочікуваного саміту між президентом Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном, що відбудеться в Сан-Франциско в середу.

Головні дипломати трьох країн також підтвердили готовність посилити зусилля з блокування незаконної кіберактивності Пхеньяна, яка використовується ним для фінансування своїх ядерних і ракетних розробок.

Минулого тижня Блінкен відвідав Токіо та Сеул під час турне низкою країн. Він засвідчив незмінність посиленої уваги США до Індо-Тихоокеанського регіону попри війну Ізраїлю з ХАМАСом і повномасштабну війну Росії проти України.

Китай із Росією допомагають Північній Кореї нарощувати військовий потенціал та обходити санкції Організації Об’єднаних Націй. Сполучені Штати Америки та інші країни-члени ООН стурбовані нещодавнім зростанням військової співпраці між РФ і КНДР, заявив очільник Пентагону Ллойд Остін.

КНДР причетна до розв’язання Росією повномасштабної війни проти України. Про це президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив під час зустрічі з міністром оборони Сполучених Штатів Америки. Він попросив Ллойда Остіна підтримувати спільну оборону проти провокацій КНДР.