fbpx

Тупицький “під ялинку” отримав від КСУ майже 1 млн грн зарплати

Головна Сторінка » Тупицький “під ялинку” отримав від КСУ майже 1 млн грн зарплати

Відсторонений голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр Тупицький отримав майже 1 млн грн, які він недоотримав із квітня до серпня 2020 року нібито через карантин.

Про це зазначається в декларації Тупицького.

Недоотримані від Конституційного суду 903 984 грн Тупицькому виплатили 30 грудня.

У квітні 2020-го президент Володимир Зеленський видав указ про скорочення зарплат державним службовцям та суддям на тлі карантину. Згідно з цим указом, їхня максимальна зарплата не повинна була перевищувати 47 230 грн. У серпні того ж року Конституційний суд під головуванням Тупицького визнав цей указ незаконним. У суді зазначили, що скорочення зарплат допустиме під час воєнного або надзвичайного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ексголова Конституційного суду Тупицький потрапив під санкції США

Після цього Тупицький звернувся до Окружного адмінсуду Києва, щоб відсудити гроші, які він недоотримав під час карантину. ОАСК 1 листопада 2021 року визнав, що із 18 квітня і до 28 серпня 2020 року Тупицькому не виплатили 903 984 грн. КСУ зобов’язали сплатити заборгованість.

Тупицький за 2020 рік заробив понад 3,7 млн грн. Середній розмір зарплати Тупицького становив 309 586,25 грн, повідомили у КСУ “Радіо Свобода”.

У жовтні 2020 року Конституційний суд під головуванням Тупицького визнав неконституційною статтю про покарання за недостовірне декларування. Це зробив за поданням нардепів з ОПЗЖ і “За майбутнє”.

У грудні президент Володимир Зеленський відсторонив Тупицького від посади, а увберезні скасував укази четвертого президента Віктора Януковича про призначення Тупицького й Олександра Касмініна суддями КС.

У травні прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо Тупицького у справі про підкуп свідка і введення в оману суду.