Туск зробив заяву про Україну і польських фермерів

Головна Сторінка » Туск зробив заяву про Україну і польських фермерів

Польща хоче допомагати Україні на тлі російської агресії, але не може погодитись, щоб при цьому кілька тисяч людей наживалися за рахунок польських аграріїв.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, повідомили RMF24.

Туск сказав, що обговорював ситуацію із зерновим імпортом з президентом України Володимиром Зеленським під час першого візиту у Київ і пояснив позицію Польщі.

“Те, що кілька сотень чи тисяч людей в Україні хочуть заробити величезні гроші – це не наша проблема. Ми хочемо допомогти Україні як державі, українцям як народу у збройному протистоянні з Росією. Безперечно, тут наша позиція ніяк не змінюється. Але не може бути так, щоб через війну і через нашу емпатію та відкритість до України хтось скористався цим для нечесної і нерівної конкуренції з нашими компаніями, нашими фермерами”, – заявив польський прем’єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий оборонний пакет і не тільки: про що Зеленський з Туском домовилися у Києві

“Парадокс полягає у тому, що якщо Україна хоче бути спроможною мобілізувати увесь західний світ на свою підтримку у протистоянні з Росією, їй потрібно поважати інтереси окремих членів цієї спільноти. Інакше легко зламати цей ентузіазм і прагнення підтримувати”, – заявив Туск.

Польська влада має з’ясувати, як чимало української продукції все одно опиняється на польському ринку, всупереч обмеженням, сказав польський прем’єр.

Туск заявив про посилення контролю за перевірками на кордоні.

Раніше в уряді Польщі заявили про перевірки на кордоні всього українське збіжжя, яке йде транзитом.

Тим часом польські перевізники заблокували пункти пропуску “Ягодин” і “Рава-Руська” на кордоні з Україною. У черзі на території Польщі в бік України перебували 1050 вантажівок, повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.