fbpx

“Тягнули” з підприємців та волонтерів: у двох областях викрили масштабні побори на митниці

Головна Сторінка » “Тягнули” з підприємців та волонтерів: у двох областях викрили масштабні побори на митниці

Служба безпеки України викрила посадовців Чернівецької та Одеської митниць на “масштабній” корупції.

Правоохоронцями ліквідовані злочинні механізми одержання грошей від бізнесменів. Про це повідомила пресслужба СБУ 3 лютого.

Чернігівщина

На корупційних оборудках викрили керівника митного поста, який організував злочинну схему.

“За різні суми хабарів він “гарантував” підприємцям не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення комерційних вантажів. До протиправної діяльності залучив двох знайомих як посередників для отримання неправомірної вигоди. Серед них колишній працівник митниці, який раніше вже притягувався до відповідальності за корупцію”, повідомили в СБУ.

Співробітники СБУ задокументували факт передачі зловмисникам першої частини хабаря 3 тис. “за безперешкодне оформлення трьох митних декларацій”.

“Правоохоронці затримали посередника у Києві на одержанні 12 тисяч доларів другої частини неправомірної вигоди. За ці гроші посадовець обіцяв без “зайвих” питань оформити підприємцю гуртову партію товарів широкого вжитку”, додали правоохоронці

Двом фігурантам керівнику митного поста та його поплічнику оголосили про підозру.

Одещина

На організації оборудок викрили посадовців митних постів “Одеса-порт” та “Білгород-Дністровський”.

Зловмисники одержували гроші від волонтерів, які завозять в Україну гуманітарну допомогу для українських захисників.

“За хабарі посадовці обіцяли перевізникам не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення вантажів. Сума неправомірної вигоди становила від 500 доларів з одного транспортного засобу”, повідомили в СБУ.

Співробітники СБУ задокументували декілька епізодів отримання митниками грошової “винагороди”.

“Правоохоронці затримали головного державного інспектора митного поста “Одеса-порт” на передачі чергової суми хабаря. Йому повідомлено про підозру”, додали в СБУ.

Також вирішується питання про притягнення до відповідальності інших працівників керівної та інспекторської ланки митного поста.

1 лютого голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія анонсував звільнення всього керівництва Державної митної служби. Того ж дня Кабмін звільнив керівний склад ДМСУ.

Generated by Feedzy