У Білорусі можуть розбудовувати базу для збереження ядерної зброї – ЗМІ

Головна Сторінка » У Білорусі можуть розбудовувати базу для збереження ядерної зброї – ЗМІ

В білоруському місті Осиповичі за 190 км від кордону з Україною розбудовують військову базу.

Ймовірно, там зберігатимуть ядерну зброю. Про це пише The New York Times.

“На початку минулого року російський диктатор Володимир Путін вже згадував про те, що незабаром Росія завершить будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї в Білорусі”, – нагадують там.

Сховище розташоване на військовому складі в Осиповичах. Там нещодавно збудували споруди з особливостями, які мають особливості, що властиві ядерним сховищам на базах всередині Росії. Зона з високим рівнем безпеки оточена трьома шарами огорожі на додаток до існуючого периметру безпеки всієї бази. Там розмістили вантажний майданчик, який з’єднаний з прихованим підземним бункером радянських часів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі заявили про перевірку ядерної зброї

“Оскільки ядерні програми дуже засекречені, цілком можливо, що в Білорусі є й інші місця, де Росія зберігає боєголовки – і Кремль, можливо, навіть перемістив деякі з них на об’єкт в Осиповичі, хоча все вказує на протилежне”, – пишуть журналісти.

Майданчик розташований там само, де й білоруські ракети “Іскандер”. А їх можуть використовувати для запуску ядерних або звичайних боєголовок.

2023 року на військовій базі встановили нові паркани. Там реконструювали криту територію й естакаду для завантаження вантажівок.

Колишній співробітник Пентагону зі зменшення оборонної загрози каже, що конструкції на військовій базі нагадують йому російські сховища ядерних боєголовок, які він бачив особисто.

Майданчик також захищений системою протиповітряної оборони.

Раніше у Російській Федерації заявили про проведення навчань з тактичною ядерною зброєю.

Українська розвідка збирає інформацію про заплановані в РФ навчання, сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.