fbpx

У Білорусі набув чинності закон про смертну кару за державну зраду

Головна Сторінка » У Білорусі набув чинності закон про смертну кару за державну зраду

У суботу, 25 березня, у Білорусі набув чинності закон, який передбачає можливість застосування смертної кари щодо посадових осіб за державну зраду.

Проект закону “Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності” було внесено Радою міністрів до Палати представників (нижня палата) Національних зборів Білорусі наприкінці жовтня 2022 року. На початку грудня його було прийнято у першому читанні, наприкінці лютого 2023 року у другому.

Наприкінці лютого документ схвалив Рада Республіки (верхня палата), 9 березня його підписав самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін заявив про ядерну зброю у Білорусі

Нормативний акт був опублікований у Національному правовому інтернет-порталі 14 березня, і набув чинності через 10 днів.

Законом вносяться зміни до частини 2 статті 356 Кримінального кодексу (КК) Білорусі “Зрада державі”.

За цим законом передбачається можливість застосування покарання у вигляді довічного позбавлення волі або страти за зраду державі, вчинену посадовою особою, яка обіймає державну посаду.

9 березня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав закон, що передбачає смертну кару для чиновників і військових, які вчинили “державну зраду”.

Лукашенко підписав закон “Про зміну кодексів з питань кримінальної відповідальності”.

Законодавча норма передбачає поширення кримінальної відповідальності за зраду державі, вчинену посадовою особою, на всіх осіб, які обіймають державні посади.

Generated by Feedzy