fbpx

У чому Китай хоче переконати світ – ЗМІ розвідали

Головна Сторінка » У чому Китай хоче переконати світ – ЗМІ розвідали

Китай буде переконувати світ, що він нейтральний гравець, який може допомогти припинити війну Росії проти України.

Старший науковий співробітник Школи міжнародних досліджень імені С. Раджаратнама дослідник Китаю Рафаелло Пантуччі назвав таку пропозицію неймовірною, передає Bloomberg.

“Щоб це заслуговувало на довіру, Китай мав би розглядатися як незалежна сторона. Проте Китай явно вибрав сторону в цьому конфлікті”, вважає він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай готує “мирну угоду” для України чого хоче Пекін

Лідер Китаю Сі Цзіньпін ще не говорив з президентом України Володимиром Зеленським. А от з російським президентом Володимиром Путіним він говорив приблизно чотири рази за цей період. Пекін раніше захищав деякі з мотивів Росії розпочати війну. Казав розширенню НАТО. Але наполягав, що він не підтримує саме вторгнення.

Керівник Офісу закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї анонсував мирну ініціативу з метою припинення агресивної війни Росії проти України. Про це він заявив під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки. Лідер Китаю Сі Цзіньпін збирається 24 лютого, у річницю початку російської війни проти України, виступити з “мирною промовою”. Про це розповів міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні після зустрічі з головним дипломатом Китаю Ван Ї.

Китай утримується від критики Росії після її вторгнення в Україну, проте на саміті G20 в Індонезії Сі Цзіньпін “рішуче виступив проти використання атомної зброї та підтримав деескалацію та припинення вогню”. Він також заявив, що застосування ядерної зброї Росії в Україні є неприпустимим.

Generated by Feedzy