Росія не хоче завершувати війну.
Про це свідчить заява глави Міністерства закордонних справ РФ Сергія Лаврова, повідомив керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони Андрій Коваленко в Telegram.
“РФ все більше демонструє небажання завершувати війну навіть у теорії. Росію можна зламати обрізавши крила її союзникам та знищивши воєнну логістику. Коли посипеться економіка і ВПК, вже буде байдуже, чого хоче Володимир Путін і його собаки типу Лаврова. А поки – це традиційна російська тактика, множити дурню заради вигравання часу”, – сказав він.
Раніше у Путіна вже встигли відхилити мирні пропозиції команди новообраного президента США Дональда Трампа. Хоча офіційних ініціатив зі США ще навіть не надходило.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров заявив, що РФ не хоче перемир’я з Україною
“Глава Міністерства закордонних справ Росії Лавров, вочевидь, не полінувався і проаналізував численні витоки та інтерв’ю Трампа від 12 грудня. Після цього він дійшов висновку, що Трамп нібито веде мову про заморожування бойових дій по лінії бойового зіткнення і передачу подальшої відповідальності за протистояння з Росією європейцям”, – сказано в повідомленні.
При цьому Лавров зізнався, що в Москві поки що не отримували жодних офіційних сигналів від США щодо війни в Україні.
“Нас, звичайно, не влаштовують пропозиції, які лунають від імені представників команди обраного президента, відкласти українське членство в НАТО на 20 років, а також ввести в Україну миротворчий контингент”, – заявив росіянин.
Лавров також заявив, що Росія не має наміру брати участь у Саміті миру.
Радники Дональда Трампа публічно і приватно висувають різні плани щодо припинення війни в Україні. Вони всі передбачають відмову від членства у НАТО.
План Кіта Келлога був розроблений у співавторстві з колишнім чиновником Ради національної безпеки Фредом Флейцем і представлений Трампу на початку 2024 року. У ньому закликають заморозити нинішні лінії фронту. Трамп надасть більше зброї лише у тому разі, якщо той погодиться на мирні переговори. При цьому він попередить Москву, що збільшить допомогу США Україні, якщо Москва відмовиться від переговорів. Призупинять інтеграцію України до НАТО.
Україні також запропонують гарантії безпеки США, які можуть включати збільшення постачань зброї після укладення угоди.