fbpx

У Держдепі США попередили Китай щодо збройної допомоги Росії

Головна Сторінка » У Держдепі США попередили Китай щодо збройної допомоги Росії

Надання Китаєм зброї Російській Федерації матиме трагічні наслідки.

Передача РФ будь-яких летальних систем, незалежно від конфігурації, одразу викличе низку запитань з боку інших країн щодо справжньої політики офіційного Пекіна, заявив під час брифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту Сполучених Штатів Америки Нед Прайс, передає “Укрінформ”.

“Надання КНР будь-якої летальної допомоги Росії для застосування в Україні було б кроком із потенційно жахливими й трагічними наслідками, передусім, для народу України. Це також стане дуже чітким сигналом для країн в усьому світі про брехливість заяв Китаю про те, що він не підтримує жодної зі сторін у цій війні”, сказав він.

Прайс додав, що в такому разі китайцям доведеться відповідати на запитання, чому тоді вони надають летальну допомогу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми відповімо” президент США застеріг Китай від поставок зброї до РФ

Представник Держдепартаменту США підкреслив, що інші країни вже ставлять запитання про те, чому КНР підтримує Росію іншим чином. Зокрема надає економічну, дипломатичну та політичну допомогу, а також підтримує Москву своєю риторикою.

“Усе це запитання, на які повинна відповісти країна, що заявляє про свій нейтралітет у цій жорстокій агресивній війні. В цьому жорстокому територіальному завоюванні”, наголосив Прайс.

24 лютого міністерство закордонних справ Китаю опублікувало свою позицію щодо “врегулювання кризи” в Україну. Так званий мирний план, що складається із 12 пунктів, Пекін підготував до річниці російського вторгнення.

“Мирний план” від Китаю щодо закінчення війни в Україні не вигідний нікому, крім Росії. КНР також не зможе брати участь у мирних переговорах, адже це ірраціонально, заявив президент США Джо Байден.

План дій, запропонований Китаєм для врегулювання війни в Україні, не можна назвати “мирним”. Китайський документ ставить жертву та агресора на один рівень, зауважив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Generated by Feedzy