У Держдепі США розказали, чи вплине відсторонення Баканова і Венедіктової на обмін розвідданими

Головна Сторінка » У Держдепі США розказали, чи вплине відсторонення Баканова і Венедіктової на обмін розвідданими

Сполучені Штати Америки запевняють, що відсторонення генеральної прокурорки України Ірини Венедіктової, а також голови Служби безпеки України Івана Баканова жодним чином не вплине на передачу американських розвідувальних даних.

Часто інформація, яку США регулярно передають Генеральній прокуратурі України, походить із відкритих джерел, заявив під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту Нед Прайс, передає Укрінформ.

“Ми дійсно обмінюємося розвідувальною інформацією із українськими колегами та продовжуємо ці відносини. Це важливий елемент нашої підтримки, яку ми надаємо партнерам з України у намаганні допомогти їм захистити себе”, відповів він на запитання щодо впливу відставок на міждержавні відносини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський: в СБУ кадрова ревізія

США в Україні “вкладалися не в персоналії, а в інститути”, додав Прайс.

“Ми просуваємося у питанні надання інформації українським партнерам, яка дозволить їм притягти до відповідальності тих, хто чинив воєнні та масові злочини. Відповідальність і те, що допомагає розслідувати ці справи, часто не є особливо чутливим”, пояснив речник Держдепу.

17 липня президент відсторонив Івана Баканова з посади голови СБУ. За невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, що спричинило людські жертви або інші тяжкі наслідки. Відсторонив також і генпрокурорку Ірину Венедіктову. Обох звинуватили в тому, що у їхніх відомствах занадто часто фіксують випадки державної зради та колабораціонізму.

Президент України Володимир Зеленський призначив тимчасовим виконувачем обов’язків голови відомства Василя Малюка. 18 липня Зеленський вніс постанову на звільнення Баканова.