Гендиректор Meta Platforms Марк Цукерберг попросив вибачення за цензуру у Facebook.
У відеозверненні він заявив про плани розширити свободу слова на платформах компанії за підтримки адміністрації Дональда Трампа.
Цукерберг визнав, що фактчекери виявляли політичну упередженість, особливо у США. Через це платформи запровадить систему користувацьких нотаток для перевірки контенту.
Знімуть обмеження на обговорення імміграції та гендеру.
“Замість придушення думок важливо дати користувачам можливість ділитися своїм досвідом і поглядами”, – йдеться у повідомленні.
Фільтри контенту не будуть автоматично блокувати пости за дрібні порушення. Основну увагу спрямують на серйозні порушення і незаконний контент.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Власники Facebook та Instagram визнали, що запровадили надмірну цензуру
Раніше пости на політичні теми рідше потрапляли у рекомендації через скарги користувачів. Але зараз багато хто хоче читати більше такого контенту, і його знову почнуть просувати.
Meta збирається більше працювати з владою США.
“США мають сильні конституційні гарантії свободи слова, тоді як Європа, Латинська Америка та Китай посилюють закони цензури”, – сказав Цукерберг.
Він визнав, що складні системи ніколи не будуть ідеальними. Але основний пріоритет тепер – зниження рівня цензури і повернення до місії соціальної мережі: дати людям голос і можливість вільно висловлювати свої думки.
Європейська комісія почала розслідування проти корпорацій Apple, Meta і Alphabet.
Усього відкрили п’ять справ.
Перші два розслідування зосереджені на компаніях Alphabet і Apple. Вони стосуються “антирульових” правил.