У космосі зафіксували найбільший вибух

Головна Сторінка » У космосі зафіксували найбільший вибух

Науковці зафіксували найбільший вибух, який коли-небудь спостерігали у космосі.

Вибух в 10 разів яскравіший за будь-яку відому наднову. Він продовжує спалахувати з моменту його першого виявлення 2020 року, передає Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Це може бути поглинання гігантської газової хмари надмасивною чорною дірою на відстані близько 8 млрд світлових років від Землі.

“Це екстремальне розширення відомих сценаріїв акреції чорних дір”, сказав науковий співробітник Саутгемптонського університету Філіп Вайзмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Hubble зробив фото рідкісної галактики з надмасивною чорною дірою

Подія отримала назву AT2021lwx. Її виявила три роки тому обсерваторія Цвіккі в Каліфорнії. Кілька місяців на неї не звертали увагу, поки Вайзман і його колеги не вирахували, наскільки далеко вона розташована від Землі.

Дослідники провели низку подальших спостережень. Команда припустила, що вибух був спричинений зіткненням величезної хмари водневого газу з надмасивною чорною дірою, яка в 100 млн разів масивніша за Сонце. Коли хмара скупчувалася навколо чорної діри, інтенсивні приливні сили посилали ударну хвилю у чорну діру.

Космічний телескоп NASA James Webb знайшов у космосі дуже схожу на Землю планету.

Навколо червоної карликової зірки системи TRAPPIST-1 обертається ще шість екзопланет. Але науковці поки що не змогли дослідити, чи придатні вони для життя.

Дослідники відкрили систему, яка налічує сім скелястих екзопланет, у 2017 році. Усі вони обертаються навколо червоної зірки м-карлика на відстані 40 світлових років від Землі. Три з семи екзопланет знаходяться в так званій зоні життя зірки, тобто на відстані, яка не настільки близька, аби вся рідка вода на її поверхні випарувалась або замерзла.