У Києві спостерігаються величезні черги біля трьох районних ТЦК: яка причина

Головна Сторінка » У Києві спостерігаються величезні черги біля трьох районних ТЦК: яка причина

У Києві спостерігаються величезні черги біля трьох районних ТЦК та СП.

Скупчення чоловіків у кількості 50 та більше осіб було помічене біля Солом’янського, Дарницького та Деснянського військкоматів. Про це пише ТСН.

Як розповідають у чергах – більша частина людей прийшли до ТЦК саме оновити свої данні, багато тих, хто прийшов з заявою на відстрочку, чимало студентів, яким потрібні довідки для навчання. В черзі також є старшокласники, випускники шкіл, яким потрібно стати на облік.

Дехто з чоловіків приходить сюди другий день поспіль, бо черга дуже повільно просувається – опрацювання однієї особи займає приблизно годину часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували список документів, які знадобляться для оновлення даних в ТЦК

Військові кажуть, що черги до ТЦК були і раніше, просто на них не звертали уваги. Зараз вони стали трохи більшими, але ніякого авралу немає.

У Міноборони запевнили, що альтернатива стояння у чергах під ТЦК та СП з’явиться після того, як закон про мобілізацію набуде чинності – 18 травня.

З цієї дати має запрацювати електронний кабінет військовозобов’язаного, принаймні його базова версія та тоді ж мають розпочати прийом документів у ЦНАПах, які вже начебто готові до такої роботи – лише очікують на постанову Кабміну, яка все врегулює.

“З 18 травня оновити свої дані можна буде у ТЦК та СП, ЦНАП, а також дистанційно – у електронному кабінеті військовозобов’язаного. Зараз триває робота над його створенням, враховуються всі нюанси пов’язані з кіберзахистом інформації”, – розповів виданню речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Упродовж останніх днів біля ТЦК та СП зросли черги з чоловіків, які хочуть оновити свої військово-облікові дані.

Але це не добровольці чи ті, хто отримав повістку, а переважно люди, які мають відстрочку від мобілізації або бронювання. Про це в ефірі “Радіо Свобода” заявив начальник служби звʼязків із громадськістю Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки майор Роман Істомін.