Президент Франції Емманюель Макрон вважає можливим введення іноземних військ в Україну.
Про це треба замислитися, якщо відбудеться прориву лінії фронту й Україна оприлюднить відповідний запит. Макрон сказав про це в інтерв’ю The Economist
“Як я і сказав, я нічого не виключаю, тому що ми маємо справу з тим, хто нічого не виключає. Ми, безсумнівно, проявили надмірну нерішучість, окреслюючи межі нашої реакції тому, у кого вже немає “червоних ліній” і хто є агресором”, – наголосив він.
Ненадання супротивнику повного розуміння, яких дій можна очікувати або точно не варто очікувати, також є інструментом стримування.
“В іншому разі ми послаблюємо самі себе, а це і є “рамка”, у якій ми діяли до цього часу. І насправді багато країн у наступні тижні сказали, що зрозуміли наш підхід, погодилися з нашою позицією і що вона правильна”, – додав Макрон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Мені доведеться це зробити”: Макрон заявив, що хоче відправити французькі війська в Одесу
Він розповів, що його держава у нещодавній історії мала досвід військових інтервенцій, зокрема в Африці для протидії тероризму. Суверенні держави відправляли запит на це.
“Якби росіяни прорвали фронт і якби було прохання України – а зараз це не так – ми б легітимно поставили собі таке запитання. Тож я думаю, що виключати такий сценарій – це б означало, що ми не вивчили уроки останніх двох років”, – пояснив президент Франції.
Макрон вважає, що агресивна реакція Москви на його перші заяви довела, що вони мали бажаний ефект.
“У мене чітка стратегічна мета: Росія не може перемогти в Україні. Якщо Росія переможе в Україні, у Європі вже не буде безпеки. Хто може думати, що Росія на тому зупиниться? Якою буде безпека для сусідніх країн – Молдови, Румунії, Польщі, Литви, інших? І поза тим, яка буде довіра до європейців, які витратили мільярди, сказали, що на кону виживання континенту, і потім не знайшли способів зупинити Росію? Тож так, ми не повинні нічого виключати. Адже наша мета – щоб Росія ніколи не могла перемогти в Україні”, – підсумував він.
Раніше президент Литви Гітанас Науседа заявив, що західні країни мали б одноголосно погодитися щодо відправлення до України своїх військ. Потрібно припинити малювати для себе червоні лінії, сказав Науседа.
26 лютого президент Франції Еммануель Макрон зібрав у Парижі саміт лідерів. Він допустив відправку до України західних військ.