У Києві знайшли таємничі печери: що відомо

Головна Сторінка » У Києві знайшли таємничі печери: що відомо

У центрі Києва, на Вознесенському узвозі, 25, археологи знайшли печери, які можуть змінити уявлення про місто в Середньовіччі.

Вони порівнюють їх з підземними містами Каппадокії і вже готують план досліджень, передає Telegraf.

Археологи натрапили на ці підземелля на київському Подолі, де тривалий час вони залишались невідомими. Знахідка стала результатом перевірки місцевої легенди.

Ініціатором розкопок став архітектор Дмитро Горбатюк. Разом із командою він вирішив дізнатися, чи справді під старовинною садибою є підземелля. Шукаючи, вони знайшли завалений цеглою вхід у систему печер.

Виявилося, що комплекс підземель більший, ніж очікувалось. Довжина однієї з печер досягла 38 м. Всього археологи знайшли щонайменше чотири окремі підземні приміщення, які розташовані на різних рівнях схилу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який вигляд має підземний Київ і які неймовірні таємниці зберігає – фото

Найбільша печера має два виходи – один на Вознесенський узвіз, інший на вулицю Глибочицьку. Це може свідчити про її оборонне або евакуаційне призначення. У печерах знайдено ніші, кімнати та старовинні графіті.

“Подібні печери – велика рідкість для Києва”, – відзначає археолог Тимур Бобровський. Він додає, що ці підземелля, ймовірно, використовувалися як укриття після монгольської навали.

Науковці порівнюють ці підземелля з підземними містами Каппадокії, де місцеві жителі рятувались під землею під час військових конфліктів. Київські підземелля могли мати подібне призначення.

Розкопки також показали, що печери використовувалися й у XIX столітті. Деякі проходи були укріплені цеглою, а в ґрунті над підземеллями виявлено культурний шар XII століття.

У липні 2019 року археологи проводили розкопки неподалік проспекту Перемоги у Чернігові. Тоді вдалося знайди декілька приватних садиб часів Київської Русі XII-XIII ст, а також велику кількість фрагментів скляних браслетів жіночих прикрас.