fbpx

У Латвії затримали двох осіб за підозрою в багаторічному шпигунстві на Росію

Головна Сторінка » У Латвії затримали двох осіб за підозрою в багаторічному шпигунстві на Росію

Служба державної безпеки Латвії та військова розвідка затримали двох осіб за підозрою в багаторічному шпигунстві на Росію.

Підозрюваних арештували 2021 року в рамках двох кримінальних процесів, передає Delfi.

В СДБ кажуть, що ці люди зустрічалися з представниками військової розвідки на території Росії.

30 грудня спецслужба передала до прокуратури матеріали однієї кримінальної справи із проханням розпочати кримінальне переслідування підозрюваного.

Слідство вважає, що він використовував встановлені під час професійної діяльності контакти для отримання, узагальнення, аналізу й передавання російській військовій розвідці інформації про бойові можливості, процедури, плани й навчання збройних сил Латвії, про оборонні закупівлі й розширений контингент НАТО на території країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арештували інженера, який хотів працювати на Росію

Фігуранта другої кримінальної справи підозрюють у багаторічній співпраці з російською військовою розвідкою, наданні інформації про військові інтереси Росії.

Контррозвідка Служби безпеки України з 2014 року нейтралізувала понад 30 агентурних мереж Російської Федерації. Понад 180 злочинців засудили за державну зраду й шпигунство. Також викрила понад 20 кадрових працівників російської розвідки, які працювали в Україні під прикриттям посад дипломатів РФ. Їх оголосили персонами нон ґрата.