У Лондоні дослідили давню установу

Головна Сторінка » У Лондоні дослідили давню установу

Історики дослідили робітний будинок Сент-Панкрас у Лондоні.

Такі заклади існували у Вікторіанську добу. Бідних людей там використовували як дешеву робочу силу. Спочатку будинки мали бути місцем допомоги, але згодом перетворилися на установи покарання, повідомляє Музей археології Лондона (MOLA), пише the Guardian.

Робітний будинок Сент-Панкрас відкрили 1809 року. Люди могли отримати там притулок та базову їжу.

“Хоча приміщення є спартанськими, ув’язнені були там не для того, щоб їх карали. Були сади, лазарет та дитячі кімнати. Вони визнають їхні потреби так само як і кімнати з опаленням або блакитна фарба на стінах”, – розповів керівник дослідження Гвілім Вільямс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли давнє поховання з вишуканими скарбами: фото

Там знайшли посуд із зображенням святого Панкраса та написом “Опікуни бідних Сент-Панкрас Мідлсекс”. Знайшли також залишки кістяної зубної щітки зі щетиною з кінського волосу.

Заклад був розрахований на 500 жителів, але у1850-х роках там жило близько тисячі. 1865 року медичний журнал “Ланцет” провів розслідування, у якому відзначив нездорові умови в переповнених робітних будинках.

1929 року будівлю Сент-Панкрас перетворили на госпіталь. Під час Другої світової війни деякі його будівлі були пошкоджені бомбардуваннями, а частину знесли.

У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам’яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.