У Міноборони звернулися до українців

Головна Сторінка » У Міноборони звернулися до українців

Публікувати у соцмережах дописи про зниклих безвісти чи полонених українських військових може бути небезпечно для воїнів.

Українців закликали не публікувати такі дописи. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“Пости у соціальних мережах, які нерідко публікують родичі, активісти чи просто небайдужі громадяни, де на фото зображено безвісти зниклого або полоненого українського військовослужбовця у військовому однострої, із вказанням прізвища, ім’я, по-батькові і військової посади можуть зашкодити військовослужбоцю і перемовинам щодо обміну”, заявила Маляр.

Дописи переважно супроводжуються підписами, на кшталт: “Ця особа перебуває у полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину” або “помоліться за повернення” і містять персоналіні дані військового, розповіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вони нелюди” звільнені з російського полону українки розповіли про тортури

Заступниця міністра оборони пояснила, у чому небезпека таких дописів.

“Вказана особа дійсно може перебувати у полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи данні і фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки”, пояснила.

Поширення у соцмережах інформації про позивні українських бійців, військові частини і місця їх дислокації, обставини потрапляння у полон тощо несе загрозу не тільки самим полоненим, але й їх бойовим побратимам, зазначила Маляр.

Розміщення у публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого.

Заступниця міністра закликала звертатися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, який діє на базі Головного управління розвідки Міноборони.

Адреса приймальні: Київ, вулиця Спаська 37. Тел: +38 (095) 412 74 24, + 38 (044) 425 12 09.

Установа здійснює прийом родичів військовополонених і безвісти зниклих. Надає юридичну, психологічну, іншу наявну інформацію.

22 вересня з російського полону повернули 215 осіб. 200 захисників України обміняли на підозрюваного в державній зраді й сприянні діяльності терористичної організації нардепа Віктора Медведчука.

17 жовтня відбувся черговий обмін. З російського полону визволили 108 жінок. Вдалося повернути 37 евакуйованих з Азовсталі, 11 офіцерок, 85 рядових і сержанток.

29 жовтня з російського полону звільнили 52 українців.