У НАТО назвали неочікувані підстави активувати проти РФ 5 статтю

Головна Сторінка » У НАТО назвали неочікувані підстави активувати проти РФ 5 статтю

Через гібридні операції та кібератаки Російської Федерації одна з країн-членів НАТО може попросити захисту від союзників за 5 статтею Північноатлантичного договору.

Про це на умовах анонімності заявив у Вашингтоні високопосадовець НАТО. Його запитали, якою може бути реакція Альянсу на гібридні операції РФ та спроби дестабілізації у Європі, передає “Голос Америки”.

“У кінцевому підсумку все залежить від того, які дії продовжуватиме вчиняти Росія”, – сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Посадовець НАТО зробив невтішний прогноз щодо війни в Україні

Представник Альянсу зауважив, що, зрештою, захисту від союзників по Альянсу може попросити країна, яка потерпає від таких атак. Наразі жодна з них цього не робила, додав він.

“Для нас це дуже зрозуміло. Ми знаємо, що у сфері кібернетики речі можуть перейти за межі 5 статті. Так само і гібридні диверсійні операції”, – пояснив посадовець.

Російська Федерація не має достатньої кількості військ і боєприпасів, щоб розпочати в Україні масштабний наступ в Україні. Росія зазнає дуже великих втрат на полі бою, намагаючись утримати невеликі територіальні здобутки, заявив на брифінгу для журналістів перед відкриттям саміту Альянсу у вівторок цей же високопоставлений посадовець НАТО.