У Німеччині затримали українського пенсіонера, який перевозив 455 тисяч євро готівкою

Головна Сторінка » У Німеччині затримали українського пенсіонера, який перевозив 455 тисяч євро готівкою

Митники в аеропорту Мюнхена конфіскували майже 455 тис. готівкою, які намагався ввезти із собою 66-річний пенсіонер з України.

Інцидент стався ще 19 листопада 2023 року. Про це повідомили у Головному митному управлінні Мюнхена, передає “Європейська правда”

Під час перевірки на вході до терміналу пенсіонер заявив, що має при собі близько 300 готівкою, що й підтвердила перевірка.

“Але вже після цього “перед посадкою невідомий чоловік передав подорожувальнику ручну поклажу”, – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці поштою продавали важкі наркотики в країни ЄС

Після повторної перевірки подорожувальника в переданій ручній поклажі виявили майже 455 тис. Готівку конфіскували, а проти чоловіка розпочали штрафне провадження.

Речниця відомства Марі Мюллер сказала, що українець не зміг пояснити джерела походження коштів.

Розслідування у справі досі триває. У коментарі Bild представник митниці Крістіан Шюттенкопф сказав, що правоохоронці перевіряють версію про відмивання коштів. Якщо походження готівки не буде підтверджене, “всі гроші будуть конфісковані на користь держави”.

У Головному митному управлінні Мюнхена нагадали, що під час в’їзду з-за меж Євросоюзу потрібно декларувати письмово готівку й коштовності загальною вартістю від 10 тис.

Чисельність пенсіонерів в Україні скоротилася на 1,6% або на 171 384 особи до 10,51 млн осіб за 2023 рік.

За два роки повномасштабної війни кількість пенсіонерів в Україні скоротилася на 324 580 осіб. Про це повідомляє Opendatabot.

Частка пенсіонерів, які отримують пенсію менше ніж 3000 грн, зменшилася з 39% до 30% за 2023 рік. Зменшилась і кількість тих, чиї пенсії становлять від 3000 до 4000 грн: з 23% до 21%. Кількість пенсіонерів, які отримують виплати від 4000 грн, навпаки, зросла.