Українські полярники показали рідкісне явище для Антарктики: фото

Головна Сторінка » Українські полярники показали рідкісне явище для Антарктики: фото

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” показали сувої зі снігу, які ще називають сніговими рулонами або ж “пончиками”.

Таке явище є доволі рідкісним навіть для Антарктики. Про це повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Полярники пояснюють: снігові “пончики” – це кількашарові згортки снігу, всередині яких – порожнеча. Вони можуть “вирости” від кількох сантиметрів у діаметрі до понад метру, і бути схожими на тюки сіна на полі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені сказали, яка рослина врятує людство від голодної смерті у разі ядерної зими

Для утворення снігових “пончиків” потрібні такі умови:

два різних шари снігу: нижній (підмерзлий або вкритий льодовою кіркою) є своєрідною підкладкою, верхній (свіжий, пухкий і мокрий) має вкривати нижній шар, але не прилипати до нього;

температура повітря – близька до точки танення льоду (тобто вище 0°С);

сила вітру має бути такою, щоб переміщати грудки снігу, але не руйнувати їх.

Для формування “рулонів” снігу здебільшого потрібен схил – тоді вони легше згортаються.

Необхідність збігу всіх цих доволі специфічних умов якраз і робить снігові сувої унікальним явищем, яке не часто можна побачити.

“Оскільки всередині згортка сніг має невелику щільність, він легко вивітрюється, залишаючи отвір, інколи отвір утворюється одразу під час загортання снігової ковдри”, – пояснюють полярники.

Українські полярники показали відео з пташенятами головного пернатого хижака Антарктики – південно полярного поморника (скуа).

Дорослі особини цього виду полюють на яйця малят пінгвінів та інших птахів, повідомила пресслужба Національного Антарктичного наукового центра в Facebook.

Також поморники відбирають їжу в синьооких бакланів та пінгвінів, коли ті повертаються до гнізд з повними волами харчів із океану.